Tamamen Bursa yapımı korku filmi 'Sandık' geliyor

“Sandık çok yakında açılıyor.. Karanlık korkular serbest kalıyor..” Tamamı Bursa'da ve Bursa kaynaklarıyla çekilen ilk korku filmi 20 Nisan'da vizyona giriyor.

Tamamen Bursa yapımı korku filmi 'Sandık' geliyor

Çekimleri Bursa, Keles ve çevresi ile Kemaliye, Gelemiç Köyü, Kocayayla, Orhaneli ve MustafaKemalpaşa Suuçtu Şelalesi, Ayvaini Mağarası gibi doğal plato vasfı taşıyan bölgelerde gerçekleştirilen SANDIK 20 Nisan'da vizyona giriyor. Yepyeni bir korku deneyimi vaadi ile gösterime girecek olan film kendi içinde pek çok ilki de barındırıyor…

BURSA'NIN KORKU FİLMİ

Bursa'da ve tamamı Bursa kaynakları ile çekilen ilk korku filmi olmasının yanında, sahip olduğu bilim-kurgu referanslarıyla da Türkiye açısından bir ilk olma özelliği taşıyor. Klasik korku anlayışını referans alarak 'B Film' mantığına uygun, özgürlükçü bir tavır ile alışılagelmiş korku klişelerinden hareket ederken, mevcut klişeleri yeniden yorumlayarak bir korku güzellemesine dönüşen, aksiyon dozu yüksek, korku ve gerilim konusunda ise oldukça iddialı bir yapım..

KORKU TÜRÜNE YENİ BİR SOLUK

Korku filmi üst başlığı ile öncelikle genç kuşak sinema seyircisine hitap etmesinin yanında 'Sandık' son yıllarda çekilen ve özellikle cin öyküleri üzerine yoğunlaşan Türk korku sinemasına, korku seyircisinin daha önce karşılaşmadığı farklı öyküsü,görsel estetiği ve yöresel unsurların kullanımı, makyaj teknikleri ve başarılı oyunculukları ile yeni ve farklı bir soluk getirecek.. Hikayesi’nin çizgi roman olarak da devam etmesi planlanan film 20 Nisan da sinemalara geliyor..

FİLMİN KADROSU

Yapımcı/Yönetmen: H. Mücahit Pehlivan

Türü: Aksiyon/Bilimkurgu/Korku/Gerilim

Yazan: H. Mücahit Pehlivan/Büşra Ak

Görüntü Yönetmeni: Mehmet Yiğit

Makyaj: Yasemin Alkan

Öykü: H. Mücahit Pehlivan/Görkem Pehlivan

Oyuncular: Celal Bıyıklı, Çağlar Ozan Aksu, Sinem Yılmaz, Mutlu Dereli, Kerime Ceren Obenik, Gökçe Kurt

FİLMİN KONUSU

Şehirden oldukça uzak dağların, kanyonların, nehirlerin çevrelediği doğa harikası bir bölgede yeralan şirin bir köy olan Turan köyünün kaderi bir sabah köy üzerinde uçmaya başlayan ve nereden, kim tarafından kontrol edildiği anlaşılamayan helikopterlerin taşıdığı sandıkları bölgeye bırakmasıyla değişecektir. Sandığın içinden çıkan ve kendi içlerinde bir hiyerarşiye sahip, bölge halkının sülük diye adlandırdıkları yaratıklar tüm bölgeyi gerçek bir kaos’a sürükleyerek, halkın içinden çıkılamaz bir kabusla yüz yüze gelmelerini sağlayacaktır. Öfkesini ve şiddet duygusunu kontrol edemeyen hastalanmışlar ve hayatta kalmaya çalışanlar olarak ikiye ayrılan köyde taraflar arasındaki yoğun mücadele sürerken, köye gelmek zorunda kalan 6 kişilik arkadaş grubu ise tüm bu karmaşanın tam ortasında kalacaklardır. Ve sonu gelmeyen korku başlayacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER