Yıldırım'da hizmetin yeni numarası '444 16 02'

Yıldırım Belediyesi, vatandaşların taleplerini anında cevaplayan çağrı merkezi ile 2017 yılında da kesintisiz hizmet verdi.

Yıldırım'da hizmetin yeni numarası '444 16 02'

444 16 02 numaralı Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, 2017 yılında da ilçe sakinlerine kesintisiz hizmet sağlayarak taleplerini cevapladı. Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, vatandaşların istek, öneri ve sorunlarını, adres ve kişi bilgilerini alarak ilgili müdürlüklere elektronik ortamda yönlendiriyor. Yönlendirilmesi yapılan talep ile ilgili en kısa sürede vatandaşlara geri bildirim yapılarak, bilgi aktarımı sağlanıyor. Belediye hizmetleri hakkında yapılan bilgilendirmelerin yanı sıra diğer resmi kurumlar hakkında istek ve şikayeti olan vatandaşların talepleri de ilgili yönlendirilerek çözüm üretiliyor.

2017 yılında vatandaşlardan gelen 179 bin 280 çağrıyı cevaplayan Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, görüşmeleri kayıt altına alarak gerekli işlemleri kısa sürede tamamlayıp vatandaşlara talepleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Ayrıca bu süre içerisinde yazılı olarak alınan 9 bin 23 taleple ilgili müdürlüklere bildirildikten sonra işlemler hakkında vatandaşlara geri bildirim yapılarak konu ile ilgili bilgilendirme sağlandı.

Yıldırımlılara hak ettikleri hizmeti vermek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizde belediyemizin çözüm üretebileceği konular hakkında insanlarımızın kısa sürede talep ve şikayetlerini için oluşturulan Yıldırım Çağrı Merkezi’mizde yılın her günü 24 saati kesintisiz hizmet verdik. Hemşehrilerimiz, belediyemizin rutin hizmetlerinin yanında kültürel, sanatsal, sportif ve sosyal tüm faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabileceği gibi, kendi taleplerini diledikleri an çağrı merkezimize iletebilirler. Geride kalan yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da amacımız hizmeti vatandaşın ayağına kısa süre içerisinde ulaştırabilmek” dedi.

Yıldırım Belediyesi Çağrı Merkezi, temizlik, asfalt bakım ve onarımı, gürültü kirliliği, vergi borcu sorgulama, rayiç bedeli, sokak hayvanları ve cenaze defin hizmetleri gibi konularda vatandaşların taleplerini kaydedip ilgili birimlere iletiyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40