19 Mayıs için pedal çeviriyor

Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla İstanbul’dan hareket eden milli sporcu Merve Marmara, 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmayı hedefliyor.

19 Mayıs için pedal çeviriyor

Mili mücadelenin 100. yılında milli mücadele ruhunu yaşatmak adına bisikletiyle İstanbul'dan Samsun'a yola çıkan eğitim görevlisi, Merve Marmara kolejin genel merkezinden uğurlandı. Uğurlamaya genç öğretmenin arkadaşları katıldı.

Gençlere milli mücadele ruhunun aşılanması adına bu organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade eden Merve Marmara, toplamda 830 km yol giderek, macerasını 6 günde tamamlamayı hedeflediğini kaydetti.

“YOL ZORLU AMA BİR O KADAR DA ANLAMLI”

"Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılında bisikletimle Samsun'a gitmek benim için çok gurur verici” diyen Merve Marmara, “Çok heyecanlıyım. Öğrencilerimize bu anlamlı günde bir mesaj vermek amacıyla yapılan bu organizasyonda rol aldığım için çok mutluyum. Bugün için çok iyi hazırlandım. Hazırlık aşamasında uzun antrenmanlara çıktım. Yol zorlu ama bir o kadar da anlamlı bir süreç olacak. Samsun'a 6 günde varmayı hedefliyorum. Her gün bir yerde konaklayarak ihtiyaçlarımı gidereceğim. Yolculuğum gündüz üç saatlik sürüşler, akşam ise konaklama şeklinde olacak. Toplamda 830 km yol gideceğim. Yol üstündeki kampüslerimize uğrayarak, oralarda bayrak teslimi yapacağız. Samsun'a varmaya 1919 km kala bisikletlilerle buluşup, etkinlik alanına devam edeceğim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER