Afrin'de kontrol sağlandı

Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı 58. gününde, Çanakkale Zaferi'nin kutlandığı bu destansı günde ilk amacına ulaştı. Afrin'de sabah saatlerinde kontrol sağlandı.

Afrin'de kontrol sağlandı

TSK ve ÖSO birlikleri zoru görüp çoktan kaçmış olan teröristlerin boşalttığı Afrin'e girdi. Korkak teröristlerin arkalarında bıraktığı mayınlar temizlenirken bölgede kontrol de hızlı bir şekilde sağlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kuşatılan Afrin'e, Özgür Suriye Ordusu güçleri kentin güneydoğusundan girmeye başladı.

ÖSO güçleri, bugün sabahın erken saatlerinde PKK/YPG'li teröristlerden arındırılması hedeflenen Afrin'e kentin güneydoğusundan girmeye başladı.

ÖSO güçlerinin ilerleyişi sürerken, kent merkezinden sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor. Ayrıca, Türk savaş uçaklarının da Afrin semalarında uçtuğu gözlendi. 

Afrin ilçe merkezi 9 mahalleden oluşuyor.

ÖSO AFRİN MERKEZİNDE KONTROLÜ SAĞLADI

İlçe merkezine giren TSK destekli ÖSO güçleri, 9 mahalleden oluşan ilçede kontrolü kısa sürede sağladı. Yakalanan teröristler de gözaltına alınırken, ilçe merkezindeki terör örgütü pankart ve afişler kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11