Bakanlıktan UBER açıklaması

En yakınınızdaki aracı bularak gideceğiniz yere daha hızlı gitmeniz için aktif yol uygulaması UBER'e saldırılar son günlerde iyice artınca Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi.

Bakanlıktan UBER açıklaması

Bakanlıktan gelen açıklamada taksiciler ve uber kullanıcıları arasında çıkan şiddetli tartışmalara son vermek için diyalog çğrısı yapıldı.

Bir grup gazetecinin konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Tüfenkci, iki tarafı da dinlemek istediklerini belirterek, "İki tarafı masaya oturtmadan bir karar vermek istemiyoruz" dedi. Bugüne kadar yapılan düzenlemelerin tarafların görüşü alınarak yapıldığını vurgulayan Tüfenkci, Uber'de bir boşluk söz konusu ise ona göre düzenleme yapmak istediklerini söyledi. 

"Biz serbest teşebbüs hürriyetinden yanayız" diyen Tüfenkci, "Uber vatandaşta bir karşılık bulduğu için yer alıyor ve piyasa kazanıyor" dedi.

Tüfenkci, vatandaşların neden Uber'i tercih ettiğinin iyi analiz edilmesi gerektiğini, ayrıca bu konuda taksici esnafının da kendi kontrollerini yapması gerektiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER