Kuzey Irak'ta hava harekatı

Bugün sabah saatlerinde 3'üncü Piyade Tümeni Komutanlığınca bölgeye düzenlenen operasyonda tespit noktalar bildirilmesi üzerine Türk jetleri havalanarak işaretlenen yerleşkeleri bombaladı. 10 terörist öldürüldü, sözde yerleşkeleri yerle bir edildi.

Kuzey Irak'ta hava harekatı

Türkiye terörü dört bir yanda yakıp yok etmeye devam ediyor. Bugün Irak'ın kuzeyine, 3'üncü Piyade Tümeni Komutanlığınca bir operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda tespit edilen sığınaklar f-16'larla vurularak yerle bir edildi. Hakurk ve Kani Rash bölgelerine düzenlenen hava destekli operasyonda 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 3'üncü Piyade Tümeni Komutanlığınca Irak kuzeyindeki Hakurk ve Kani Rash bölgesine operasyon düzenlendi.

BİRÇOK SIĞINAK TESPİT EDİLDİ

Yaklaşık 10-15 kilometre derinliğe varan bölgelerde yürütülen operasyonlarda, biri betondan yapılan birçok sığınak tespit edildi.

Operasyon kapsamında gerçekleştirilen arama ve tarama faaliyetinde antitank füzesi konkurs, RPG-7 roketatar, doçka ağır makinalı tüfek, BKC makinalı tüfek, kalaşnikof, M-16 piyade tüfeği olmak üzere çok sayıda silah ile ÇNRA, roketatar ve hafif silah mühimmatları, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, yaşam malzemeleri ve örgütsel doküman ele geçirildi.

10 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Bölgenin yaklaşık 2 bin 500 metre yükseklikteki dağlık, kayalık arazi kesimlerinde, hava destekli devam eden operasyonlarda toplam 10 terörist etkisiz hale getirildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11