YENİ LAWRENCE'LERİN OYUNUNU BAZACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Törenin de ''Paralel yapıya izin vermeyeceğiz, Yeni senaryolar üreten Lawrence'lere izin vermeyeceğiz şeklinde konuştu

YENİ LAWRENCE'LERİN OYUNUNU BAZACAĞIZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde konuştu.

Kuzey Irak'ta oynanan oyuna dikkat çeken Erdoğan, “Suriye'deki ateşin Türkiye'ye sıçramasına nasıl izin vermediysek Kuzey Irak'ta da izin vermeyeceğiz. Yeni Lawrence'ler bu defa da başarılı olamayacaklar” dedi. Türkiye'nin terörle mücadelesine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Açıkça ikaz ediyorum devletin içinde hiçbir ekibin paralel bir yapıya gitmesine asla izin veremeyiz” ifadelerini kullandı.

“SÜREKLİ YENİ SENARYOLAR ÜRETİLİYOR”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Polis Akademisi Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmasında gündeme dair önemli mesajlar verdi. Suriye ve Irak'ta yaşanan hadiselere işaret eden Erdoğan, “Bu ülkeler üzerinde yapılan hesapları Türkiye'den bağımsız olarak görmüyoruz. Bizim bozduğumuz oyunlar sebebiyle sürekli yeni senaryolar üretiliyor ve tedavüle sokuluyor. Kuzey Irak'ta ortaya çıkan son durum üzüntü verici olmakla birlikte üstesinden gelemeyeceğimiz bir mesele değildir. Israrla girişilen bu maceranın hüsranla sonuçlanması kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.

“PARALEL YAPIYA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığa dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz tüm terör örgütlerinin, tüm teröristlerin üstesinden geliyoruz, geleceğiz. Bu konuda kararlılığımız var. Allah'ın izni ile bu işi halledeceğiz. Aksi halde tarih bize bunun hesabını sorar. Birileri bizi bir yerlerden bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Fakat bu milleti de bu ülkeyi de bölemeyecekler, parçalayamayacaklar. Açıkça ikaz ediyorum devletin içinde hiçbir ekibin paralel bir yapıya gitmesine asla izin veremeyiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER