Efsane filmin dizisi geliyor

Dünyayı derinden sarsan bir film fenomeni olarak tarihe geçen The Lord Of The Rings yani Yüzüklerin Efendisi filmi artık bir dizi olacak.

Efsane filmin dizisi geliyor

Efsane bir kitaptan efsane bir filme dönüşen Yüzüklerin Efendisi şimdi ise bir dizi oalrak yeniden ekranlardaki yerini alacak. Dizi olarak da o derece beğenilecek mi bilinmez ama yapım için harcanan paralar dudak uçuklatıyor.

Sinemadan sonra dizi olarak seyirci karşısına çıkacak olan ‘Yüzüklerin Efendisi’nin bütçesi belli oldu. Netflix ve HBO ile büyük rekabete girdikten sonra yayın haklarını satın aldığını açıklayan Amazon’un dizi için ayırdığı bütçeyi iki katına çıkardığı öğrenildi.

Daha önce 250 milyon dolarlık bütçesi olduğu öğrenilen yapım için 500 milyon dolar harcanacağı belirtildi. Peter Jackson’ın yapımcısı olduğu Yüzüklerin Efendisi üçlemesi için 280 milyon dolar harcanmıştı.

Game of Thrones’u geride bıraktı

Amazon, J. R. R. Tolkien imzalı kitapların yalnızca dizi haklarını satın almak için 250 milyon dolarlık rekor bir telif ödemişti.

Dizinin bütçesi, bugüne kadar harcanan dizi bütçelerinin üzerinde. Yüzüklerin Efendisi dizisi, bölüm başına ortalama 15 milyon dolar harcanan Game of Thrones’u da geride bırakarak, gelmiş geçmiş en pahalı dizi unvanı kazanmaya hazırlanıyor.

Başlangıcı için tahmini bir tarih bilgisi paylaşılmayan ve Amazon Prime Video’da yayınlanacak olan dizi, serinin ilk filmi ‘Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği’nin öncesini konu alacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER