Bursa'nın 15 Temmuz mücadelesi '15 Temmuz'da Bursa'nın Rolü' adıyla belgesel oldu

Türkiye'nin karanlık gecesi 15 Temmuz milletin direnişi ile aydınlığa ulaşmış, başta Ankara ve İstanbul olmak üzere yurdun birçok bölgesinde hainlere karşı mücadele verilmişti. 15 Temmuz gecesi Bursa'da da hareketlenmeler vardı. 15 Temmuz gecesi Bursa'da neler oldu? Kimler harekete geçmek istedi? Bu hareketlilik nasıl engellendi? İşte o gecede Bursa'da olanları anlatan bir belgesel çekildi. 15 Temmuz 2016'da kanlı darbe girişimine karşı canı pahasına seçilmiş iradeye sahip çıkan Bursa'nın bu kutlu mücadelesi belgesellere konu oldu. 15 Temmuz'da Bursa'nın rolü belgeselini haberimizden izleyebilirsiniz.

Bursa'nın 15 Temmuz mücadelesi '15 Temmuz'da Bursa'nın Rolü' adıyla belgesel oldu

15 Temmuz 2016'da kanlı darbe girişimine karşı canı pahasına seçilmiş iradeye sahip çıkan Bursa'nın bu kutlu mücadelesi belgesellere konu oldu.

Halkın ve siyasetçilerin kararlı duruşuyla bertaraf edilen hain darbeciler hapislerde hak ettiği yaşamı sürdürürken; Türk halkının tanklar ve silahlar önünde kendilerini siper etmesi sadece Türkiye Tarihi’nde değil, Demokrasi Tarihi’nde de yerini aldı.

Tarihi zaferde aldığı kararlarla darbenin seyrini değiştiren Bursa Valisi İzzettin Küçük, hain darbenin önlenmesinde büyük rol üstlenmişti. Bursa Valiliği tarafında hazırlanan '15 Temmuz'da Bursa'nın Rolü' belgeseliyle demokrasi zaferi taçlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11