Ok yaydan çıktı bir kere... Suyun içinde yayın ne işi var

Geçtiğimiz iki gün boyunca, siz okuyucularımıza yönelik ‘Bursasancak.com.tr’ adresinden bir anket düzenledik. İçinden ilginç bir cisim çıkan su firmasını tahmin etmenizi istedik. Sizler doğru tahminde bulundunuz. İşte suların içeriğiyle oynayan, ters osmoz yöntemiyle atık suları temiz gibi gösteren, atık suların içine katkı maddesi de koymaya başlayan, 5 litrelik su şişesinin içinden yay çıkan o firmayı açıklıyoruz.

Ok yaydan çıktı bir kere... Suyun içinde yayın ne işi var

OK ‘YAY’DAN ÇIKMIŞ BİR KERE

Hırsızlıklar, usulsüzlükler, ruhsatsız kuyular…  Uludağ’ın doğal kaynak suları yıllarca bazı firmalar tarafından sömürüldü. Suların içeriğiyle oynandı, ters osmoz yöntemiyle atık sular temiz gibi gösterildi. Hızını alamayan su firması atık suların içine katkı maddesi koymaya da başladı. 5 litrelik su şişesinin içinden yay çıktı.

OKLAR ERİKLİ’Yİ GÖSTERDİ

Geçtiğimiz iki gün boyunca, siz okuyucularımıza yönelik ‘Bursasancak.com.tr’ adresinden bir anket düzenledik. İçinden yay çıkan su firmasının ismini tahmin etmenizi istedik. Ankete yanıt verenlerin çoğunluğu Erikli dedi ve Erikli diyenler yanılmadı. Evet, Türkiye’nin en güvenilir içme suyu olduğunu iddia eden Erikli’nin 5 litrelik su şişesinin içinden ‘demir yay’ çıktı.

YAYIN ŞİŞEDE İŞİ NE?

Aylar önce oluşturduğumuz Su Dosyası ile Erikli’nin insan sağlığıyla oynadığını ispat etmiştik. ‘Kaynak’ diye tam anlamıyla yutturdukları suyun, kuyu suyu olduğunu ifade etmiştik. Duyarlı bir okuyucumuz geçtiğimiz günlerde bayiden aldığı 5 litrelik su şişesini bize getirerek içinde yüzen demir yaya dikkat çekti. Şişenin içinde yüzen yay ile Erikli firmasının kaynak sularından faydalanmadığını bir kez daha anlamış olduk.

HANİ KAYNAK SUYUYDU?

Yine Su Dosyaları kapsamında, Erikli firmasının eski bir çalışanının itiraflarını da manşetimize taşımıştık. Kuyu suyu ve kaynak suyunun karıştırıldığını, damacananın ömrünün 50-60 dolumlukken, Erikli’nin aynı damacanayı en az 500 kez kullandığını öğrenmiştik. Türkiye’nin en güvenilir (!) su firması Erikli’nin, su şişesinin içinden yay çıkmasını nasıl açıklayacağını merakla bekliyoruz… 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER