Yemek Aşkı Fenomen Yaptı

Çocukluğundan beri yemek yapmaya ilgi duyan Rabia Sena Öztürk, yemek aşkı sayesinde sosyal medya fenomeni oldu. Yaptığı yemekleri sosyal medya sayfalarında paylaşınca, bir anda üne kavuşan genç kadın, yaşadığı serüveni okurlarımız ile paylaştı.

Yemek Aşkı Fenomen Yaptı

1993 Bursa doğumlu olan Rabia Sena Öztürk’ün çocukluğu, annesi ile yemek yaparak geçti. Yemek yapmaya hep ilgi duyduğunu dile getiren 25 yaşındaki genç kadın, “Üniversiteyi Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde okudum. Yemeye karşı yoğun ilgim olmasına rağmen, maliye bölümünü bitirdim. Ama yemek yapmayı bırakmadım” ifadelerine yer verdi.

Üniversite hayatını da yemek yaparak geçiren fenomen, yaptığı yemekler ile ilgili arkadaşlarından da olumlu dönüş alınca, kendi tariflerini geliştirdi.  Üniversitenin biteceği yıl, aşık olup evlenen Öztürk, yemek yapmaya yine kendi mutfağında devam ettiğini belirterek, “ Evlendikten birkaç ay sonra bebeğim olacağını öğrendim. Çalışma hayatıma bebeğim büyüdükten sonra başlamaya karar verince, sadece mutfağa yöneldim” dedi.

Yaptığı lezzetli yemekleri, sosyal medyadaki sayfasında paylaşmayan karar veren Öztürk, serüvenini şu şekilde anlattı: “Her gün yaptığım yemekleri oraya koyarak insanlarla paylaşmak,  onlara da faydalı olmak istedim. Zaman içerisinde, hiç beklemediğim kadar hızlı ilerledim. Merak edilen görülmeden sevilen bir insan olduğumu da aldığım mesajlarla anladım” dedi.

Şimdi sayfasına günde binlerce mesaj alan kadın, tariflerin beğenilmesinin gururunu yaşıyor. 40 bini aşkın takipçiye sahip olan genç fenomen, bir şey üretip, ortaya koymanın, belli bir kitleye hitap edip, beğenilmenin sevincini yaşıyor. “Her gün daha da yükselerek devam edeceğim” diyen Öztürk, içindeki yemek aşkının hiçbir zaman bitmeyeceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER