36 ilde dev operasyon! Hepsi ele geçirildi

Şanlıurfa merkezli 36 ilde oto hırsızlarına yönelik düzenlenen operasyonda, motor ve şasi numaraları değiştirilmiş 120 çalıntı araç ele geçirildi.

36 ilde dev operasyon! Hepsi ele geçirildi

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Oto Hırsızlık Büro  Amirliği ekipleri, ülke genelinde meydana gelen ağır hasarlı trafik kazaları ve  bu kazalara karışan araçlarla ilgili çalışma başlattı.

Bu kapsamda yaklaşık 15 bin trafik kazasının fotoğrafını inceleyen  ekipler, 120 aracın trafiğe çıkamayacak derecede hasarlı olmasına rağmen hala  kullanıldığını tespit etti.

 Araştırmayı derinleştiren ekipler, çalıntı araçların şaşi ve motor  numaralarının, ağır hasarlı araçların numaralarıyla değiştirilerek piyasaya  sürüldüğünü belirledi.

Kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için 36 ilde eş zamanlı  düzenlenen operasyonda, piyasa değeri yaklaşık 6 milyon lira olan şasi ve motor  numaraları değiştirilmiş 120 çalıntı araç ele geçirildi.
Çok sayıda zanlının gözaltına alındığı operasyon sürüyor.

Öte yandan ele geçirilen bir aracın Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör  örgütü PKK mensuplarınca, terör olaylarında kullanılmak üzere gasbedildiği  öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER