"Ablalara bağırdık ama..." Doğu Ekspresi kazası

Son zamanlarda sosyal medya sayesinde popülaritesi artan Doğu Ekspresi bugün raylarda duran kızlardan birine çarptı. Kaza sonrası olaya tanık olan gençler ise " Tren düdük çaldı, biz de ablalara bağırdık ama kulaklarında kulaklık vardı" açıklamalarında bulundular.

"Ablalara bağırdık ama..." Doğu Ekspresi kazası

Aşkale'den Erzurum'a geçmekte olan Doğu Ekspresi yolad yürüyen liseli bir genç kıza çarptı. Yanındaki arkadaşı ise treni son anda fark edip kendini raylardan attı.  

Edinilen bilgiye göre, bugün saat 16.00 sıralarında ilçe merkezinden geçen TCDD Doğu Ekspresi ilçe çıkışında kaza yaptı. Aşkale’den Erzurum istikametine seyir halindeki tren raylarda yürüyen lise öğrencisine çarptı.

İki kız lise öğrencisi kulaklarında kulaklıklarla raylarda yürürken Aşkale istasyonundan yeni hareket eden tren yolda yürüyen kızlara uzun uzun düdük çalsa da kulaklarındaki kulaklıklar yüzünden trenin sesini duymayan kızlardan biri son anda yoldan kaçmayı başarırken isminin Yağmur Gürbüz olduğu öğrenilen kıza çarptı.

KULAKLIKTAN DUYULMADI

Olaya tanık olan çocuklar, “Tren uzun uzun düdük çaldı biz de raylarda yürüyen ablalara bağırdık ama kulaklarında kulaklık olduğundan bizi de duymadılar ama ablanın biri son anda atladı, yoldan ötekine de tren çarptı” dediler.

Kazada yaralanan Yağmur Gürbüz, olay yerine gelen ambulansla Aşkale İlçe Hastanesine kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından Yağmur Gürbüz Erzurum’a sevk edildi. Kazanın ardından Aşkale Emniyet Müdürlüğü olay yeri ekipleri bölgede incelemelerde bulundu.

Erzurum’a sevk edilen Yağmur Gürbüz'ün hayati tehlikesinin olmadığı bilgisine ulaşıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER