Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkesi şaşırttı!

Adnan Oktar'ın malikanesine bu sabah baskın düzenlendi. Düzenlenen baskında Oktar ve kedicikleri tutuklanırken, "İngilizlerin oyunu" diyen Adnan Oktar'ın malikanesinden birbirinden ilginç şeyler çıktı.

Adnan Oktar'ın evinden çıkanlar herkesi şaşırttı!

Villadan çıkanlar arasında en çok dikkat çekenler arasında; 16 lüks araç, çok sayıda silah ve mühimmat ile oldukça ünlü tarihi tablolar çıktı.

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekiplerince Adnan Oktar'ın evinde yapılan aramalarda adeta bir cephanelik bulundu.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik düzenlenen operasyonda, Oktar'ın Çengelköy'deki evi ile Ümraniye'deki bir depoda çok sayıda tarihi tablo ve eser de ele geçirildi. Eserler arasında Jean Leon Gerome'a ait 'Halı tüccarları' isimli tablonun bir kopyası da var.

1887 yılında Fransız ressam ve heykeltraş olan Gerome tarafından 83.5X64.7 cm olarak tuvale aktarılan eser, oryantalist tarzı yansıtıyor ve sanatçının 1856'daki Kahire seyahatinde gördüklerini yansıtıyor. Osmanlı döneminde sanat eğitimi için Fransa'ya giden birçok sanatçıya öğretmenlik yapan Gerome'un, Osman Hamdi Bey ile Şeker Ahmet Paşa gibi ünlü ressamların hocası olduğu biliniyor. Tabloya dikkatli bakanlar Osman Hamdi Bey'in tablolarıyla olan benzerliği hemen fark etti. 

Oktar'ın evinde bulunan tarihi eserlere el konulurken, villanın bahçesinde ve garajında yer alan 16 lüks araç da çekicilerle götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner11