Almanya'da kaçan Neslişah orada bulundu

19 yaşındaki Neslişah Tuna Almanya'nın Münih kentinden 19 gün önce kaçmıştı. Tuna o ilde polisler tarafından bulundu.

Almanya'da kaçan Neslişah orada bulundu

Neslişah Tuna ailesinin Müge anlıya başvurmasıyla herkes tarafından tanınır hale geldi. Genç kız Münih'ten kaçmış ailesinin araştırmasıyla İzmir'de olduğu öğrenilmişti. Ancak ekipler Neslişah'ı Adana'da buldu.

Almanya'nın Münih kentinde yaşayan Neslişah Tuna, 19 gün önce ortadan kayboldu. Ailenin yaptığı araştırmalar sonrasında Neslişah'ın İzmir'e geldiği öğrenildi. Ayrıca genç kızın, uygunsuz fotoğraflarının erkek arkadaşı tarafından sosyal medyada yayılması tehdidi sonrasında kayıplara karıştığı ve gece kulüplerinde çalıştığı ileri sürüldü.

Türkiye'de gelen ailenin başvurusu üzerine İzmir polisi de araştırma yaptı. Polisin araştırmasında Neslişah'ın İzmir'e geldiği sonrasında ise Adana'ya gittiği saptandı. İddia edildiği gibi de gece kulüplerince çalışmadığı belirlendi.

İzmir polisinin farklı illerde de sürdürdüğü çalışmalar sonrasında Neslişah Tuna, bugün Adana'da  bulundu. Neslişah'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve polislere tehdit edilmediğini söylediği öğrenildi. Ayrıca yaşı büyük olan Neslişah'ın yasalar gereği izin vermesi durumunda hangi ilde bulunduğu ve ailesiyle görüştürüleceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11