Ankara'da 29 kişinin ölümüne sebep olan terörist öldürüldü

Ankara'da 17 Şubat 2016'da gerçekleştirilen hain saldırıda 29 kişi hayatını kaybetmiş onlarca kişi de yaralanmıştı. O saldırıyı planlayan ve düzenleyenler arasında başta olan terörist öldürüldü.

Ankara'da 29 kişinin ölümüne sebep olan terörist öldürüldü

Şırnak'ta devam eden terör operasyonu kapsamında Dr. Savaş Botan kod adlı hain teröristin cesedine ulaşıldı. Teröristin 27 Temmuz 2017'de gerçekleştirilen bir hava saldırısında öldüğü belirlendi.

Ankara’nın merkez Çankaya ilçesi Merasim Sokak’ta 17 Şubat 2016’da gerçekleştirilen ve 29 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırısıyla ilgili hazırlanan iddianamede adı şüpheliler arasında geçen teröristin Şırnak’ta öldürüldüğü ortaya çıktı. “Dr. Savaş Botan” kod adlı Menafi Beyazıt adlı teröristin, 27 Temmuz 2017’de, Şırnak kırsalındaki bir hava operasyonunda öldüğü belirlendi. Teröristin, terör örgütü PKK’nın sözde askeri konseyi üyesi olduğu da öğrenildi.

Ankara’da Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve askeri lojmanların yakınında bulunan Merasim Sokak’ta askeri servis aracının geçişi sırasında bomba yüklü otomobilin patlatılması sonucu 29 kişi hayatını kaybetmiş, 61 kişi de yaralanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner40