Cinsel istismara 26 yıl hapis!

İzmir'de bir hastabakıcıya, iddiaya göre, 5 lise öğrencisine staj yaptıkları bakımevinde cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 26 yıl hapis cezası verildi.

Cinsel istismara 26 yıl hapis!

İzmir'in Karabağlar ilçesinde, meslek lisesinde 5 öğrenciye, staj yaptıkları bakımevinde, "Notunuzu ben vereceğim, geçen seneki kızları ağlattım" diyerek, cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan hastabakıcı ) 26 yıl 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Buca'daki bir meslek lisesinde öğrenim gören, 17 yaşındaki kız öğrenciler B.A., İ.K., M.H., B.Ö. ve S.S., 2018 yılının Eylül ayında, Karabağlar ilçesinde bulunan bir bakımevinde staja başladı.İddiaya göre hastabakıcı Güngör Günbaş, bakımevinde staja gelen 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunarak Günbaş, liseli kızları, "Notunuzu ben vereceğim, geçen seneki kızları ağlattım" diyerek korkuttu. Öğrencilerin şikayeti üzerine gözaltına alınan Güngör Günbaş, polisteki sorgusunda suçlamaları kabul etmedi. Tutuklanan hastabakıcı hakkında 'Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı' suçundan dava açıldı.  İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Güngör Günbaş, avukatı ile taraf avukatları hazır bulundu.

İftira diyerek savundu

Son savunmasında kendisine iftira atıldığını öne süren tutuklu sanık, "Ben anlatılanları yapmadım. B.Ö. ve İ.K., bir hastayı dövmeye kalktılar. Buna engel oldum. M.H, neden benden beline ilaç sürmemi istedi? Bir öpücük atma eylemi sebebiyle ortalığı ayağa kaldıran kişiler neden bu kadar eylemde bulunmama izin vermişlerdir” şeklinde savundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40