Fransız definesi için evinin altına 25 metre tünel kazdı

Adana’nın Fransız işgalinden kurtuluş gününde evinin bahçesinde ‘Fransız’ definesi aramak için yolun altında 25 metre uzunluğunda tünel kazan 5 kişi yakalandı.

Fransız definesi için evinin altına 25 metre tünel kazdı

Olay, Sarıçam İlçesi Buruk İstiklal mahallesi 4112 sokakta bulunan bahçeli bir müstakil evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 5 Ocak Cuma günü mahalle sakinleri bir evde kazı çalışması olduğunu ihbar etti. Bunun üzerine olay yerine giden polis ekipleri, evde define kazısı yapıldığı fark etti.

“Adana’nın Fransızlardan kurtuluş gününde Fransız definesi ararken yakalandılar”
Polis kazı yapılan yerin içerisinde bulunan, Ramazan Yurtçu, Abdurrahman Cop, Mahmut Mazlum, Osman Yurt ve evin sahibi Erman Buçakcı’yı gözaltına aldı. Daha sonra polislerin yaptığı incelemede, 3,5 metre derinliğinde 1 metre çapında 25 metre uzunluğunda asfalt yolun altından geçen tünel kazıldığını tespit etti.

Fransızların Adana işgali sırasında, bir taburun define kazısı yapılan bölgede kaldığı bu nedenle define olabileceği ihtimali olduğu söylenirken, Adanalılar tarafından işgal bitirilince kaçmak zorunda kalan Fransız askerleri bu bölgede altın ve değerli eşyalarını bırakıp kaçtığı rivayeti üzerine, şahısların bölgede define kazısı yaptığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40