Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Lise öğrencisi Helin Palandöken'e silahla saldıran ve onu öldürüp 2 arkadaşını da yaralayan zanlı hakkında mühebbet hapis istemi kararı çıktı.

Liseli Helin cinayetinde flaş gelişme

Pendik'te lise öğrencisi Helin Palandöken'i öldürüp iki arkadaşını da yaralamaktan yargılanan ile Yetgin'i araçla olay yerine götüren arkadaşı Halis Can Dağarslan'ın davasına  devam edildi. Savcı, Mustafa Yetgin için delillerin toplandığını belirterek, esas hakkındaki mütalaasını sundu ve Yetgin'in ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılmasını istedi.

Liseli Helin cinayetinde neler yaşanmıştı

İstanbul Pendik'te 21 yaşındaki Mustafa Yetgin okul yakınlarındaki tren istasyonunda 3 öğrenciye tüfekle ateş açmış, saldırıda yaralanan kız öğrenci, platonik olarak aşık olduğu ve bu saldırıyı gerçekleştirmesindeki amaç olan Helin Palandöken hayatını kaybetmişti. 2 öğrenci ise yaralanmıştı. Olay sonrası okula gidip intihar girişiminde bulunan saldırgan da kıskıvrak yakalanmıştı.

Olay öncesinde Helin, sosyal medya hesabından ‘Gizli bir platonik sapığım var. Sokağa çıkmaya korkuyorum’ paylaşımını yapmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER