Ne olacak bu gençlerin hali?

Hemen her yerde uyuşturucu yüzünden hareket etmekte zorlanan ya da öylece bir kenara kıvrılıp kalan gençleri görüyoruz. Bu seferki görüntü taksimden geldi. Üstelik meydanda yatan gençler evden kaçmışlar.

Ne olacak bu gençlerin hali?

Bu ibretlik görüntü insanların içini sızlatıyor. Yaşlar 10 ila 15 arasında değişen 4 genç bir kartonun üzerine serilmiş yarı baygın halde yatıyorlar. Sebep; tabi ki uyuşturucu.

EVDEN KAÇAN ÇOCUKLAR

Taksim Meydanı’nda ise beton üzerine serdikleri karton üstünde birbirlerine sarılarak uyuyan 10-15 yaş arası 4 çocuk dikkat çekti. Hepsi aynı mahalleden birbirlerini tanıdıklarını söyleyen çocuklar, "Hepimiz Okmeydanı’nda oturuyoruz, dün hep beraber evden kaçtık. Gece burada kaldık, evden çıkarken hepimizin 5’er TL parası vardı o parayla çorba içtik" diye konuştular.


Uyuşturucu ve gençlerimiz

Özellikle yerde yatanlara kimlik kontrolü yapan polis bu 4 çocuğu kaldırdı. Bir kaç sorunun ardından uzaklaşan polis, daha arkasını döner dönmez çocuklar yatmaya devam etti. 15 dakika sonra üstüne yattıkları kartonları parçalayan çocuklar bu kartonları etrafa saçtı. Belediyenin temizlik görevlisi kartonları toplayıp çöpe attı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER