O caninin cezası kesinleşti!

Beyoğlu'nda bir kediyi yere vurarak öldüren Barış Canımana’nın cezası belli oldu. Mahkeme Canımana’ya 4 ay 1 gün hapis cezası verdi.

O caninin cezası kesinleşti!

Beyoğlunda 2 yıl önce sahipli kediyi yere vurarak öldürdüğü iddia edilen Barış Canımananın İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılandığı dava 24 Mayıs 2019 tarihinde karara bağlanmıştı. 'Tomtom' isimli kediyi kuyruğundan tutup yere vurarak öldüren Canımana, Haklı bir neden olmaksızın sahipli hayvanı öldürmek suçundan 2 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, sanık Canımananın eyleminden sonra adli kontrol hükümlerine uymaması ve eyleminden sonra pişmanlık göstermemesi nedeniyle cezasında takdir indirimi uygulamamıştı.

Kararın belli olmasının ardından Canımananın itiraz süresinde karara itiraz etmemesi dolayısıyla 2 yıllık hapis cezası kesinleşti. Mahkeme, Canımananın hükmünün kesinleşmesinin ardından infazı için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazdı.

Görüldüğü yerde yakalanarak cezaevine gönderilecek olan Canımananın 2 yıllık hapis cezasının infazı 1 yıl 4 ay 1 gün oldu. Canımana cezasının 4 ay 1 gününü cezaevinde geçirdikten sonra 1 yılını denetimli serbestlik kapsamında cezaevi dışında geçirecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER