Suriyeli taciz şüphelisine linç girişimi

İstanbul'da bir kadını taciz ettiği iddiasıyla mahalleli tarafından linç edilmek istenen şüpheliyi polis kurtardı. Şüpheli gözaltına alındı.

Suriyeli taciz şüphelisine linç girişimi

Sultangazi'deki Cebeci Mahallesi'nde dün saat 19.30 sıralarında iddiaya göre 20 yaşlarındaki bir erkek, evli bir kadını takip edip tacizde bulundu. Kadının eşi tarafından fark edilen şüpheli, mahalle sakinleri tarafından yakalanarak dövüldü.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis sevk edildi. Polis ekipleri, mahallede geniş güvenlik önlemi alarak şüpheliyi öfkeli kalabalıktan kurtarıp gözaltına aldı. Polis, kalabalık tarafından linç edilmek istenen şüpheliyi, bir binanın girişinde sakladı. Tüm uyarılara rağmen dağılmayan kalabalığa polis, biber gazı sıktı.

Biber gazının etkisiyle oluşan kargaşadan faydalanan polis, şüpheliyi hızlıca binadan çıkarıp araca bindirdi. Şüpheliyi araçtayken de vurmaya çalışan kişileri, polis biber gazı sıkarak uzaklaştırdı. Ardından polis merkezine götürülen ve Suriyeli olduğu belirtilen şüpheli sorguya alındı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER