Boş beleş ucuz adamlar!

31 Mart öncesi herkes sahada..

Müesses nizamın endişe ve amaçlarına ters gidişe askeri darbeler ile yön veren vesayet anlayışı onca darbe ve koydukları kurallara rağmen iktidarlar o zihniyetten olmadı, seçim ile sandıktan CHP asla çıkamadı.

Şimdi bir seçim arafesinde olacak olanlara bir göz atalım; %70 oy potansiyeli ile AK parti+MHP ittifakı, % 30 oy patansiyeli olan CHP+İYİ parti + HDP + saadet partisi ittifakı.

Müesses olan CHP ile yol almaya çalışan iyi parti, HDP ve Saadet partisi.

İyi parti ve saadet ile Ak parti'den ya da % 70 oy bandından oy alma derdindeler, HDP ile de Kürt seçmeni etkiIemek ve çizdikleri şablona uydurmak telaşındalar.

CHP liderliğinde oluşan yapı asla yüzde % 50 oy alamaz. Bu ittifakın tek amacı Ak parti önderliğinde oluşan yapının eski seçimlerden aldıkları oydan daha az oy aldırmak, ardından bak Millet sizi istemiyor YAYGARASINI amaçlıyorlar.

Ak parti seçim galibi olsa da seçimi kaybetse de müesses olan için ne değişecek...

Müesses nizam her daim müktedir.

Boş beleş adamlar şimdi doğacak boşluktan alan kapmaya çalışacak, bir kemik düşer mi endişesi ile sahada Ak partinin tökezlemesi ni, onların ağzı ile Ak partiye bir ders vermek lazım diyerek kendilerini açık ediyorlar.

Serbest seçim, çok partili seçim dediler halkımız kurucu irade CHP yi asla desteklemedi, sandıktan çıkamadılar.

Askeri darbe yaptılar, ilk seçimde halkımız CHP ye geçit vermedi.

Asker ile ayar çektiler, adına 71 de muhtıra dediler, koalisyona zorladılar, seçmen sandıkta CHP ye geçit vermedi.

Terör belası ile batırdılar ülkeyi , 80 de kurtarıcı olarak devlete el koydular, ilk seçimde halkımız bu zihniyete dur dedi, geçit vermediler.

Özal meçhul bir şekilde öldü, seçimle daha marjinal olan Refah partisine yol verildi yinede KURUCU İRADE postunda CHP ye yol verilmedi.

28 Şubatta meşru hükümeti yıktılar, ardından dayattıkları koalisyon ile ülkeyi TALAN ettiler.

Vesayet ile AK partinin siyasette olmasını müsaade eder gibi yaptılar ve genel başkanı seçime sokmadılar ve de HİZMET hareketinin yedeğinde Gül başbakan...

CHP barajda boğuldu ama asla sandıktan iktidar olarak çıkamadı, üstelik müesses nizamın nüktedir partisi .

Şimdi CHP öncülüğünde AK parti oy kaybına uğrasın diye ittifaklara dahil olanlara bakalım.

Boş, beleş. ucuz adamlara ve de siyaset esnafına bir bakalım ve ders verme zamanı 31 mart diyelim.

AK parti % 60 oy alsa da, % 70 oy alsa da, bir eski Rektörün dediği gibi %98 oy alsa da bunlar, yani müesses nizam asla halkın SEÇİMİNİ kabul etmez, çünkü onlar % 2 seçkin çoğunluk.

YERSEK...

YORUM EKLE