4 bin hastaya hizmet verebiliyor

Bursa Şehir Hastanesi dört ayrı acil servisiyle, 4bin hastaya hizmet verebilecek kapasitede. Acil serviste şehrin yükünü karşılayan hastaneye, yaklaşık 2 ayda, 40 binin üzerinde acil başvurusu gerçekleşti.

4 bin hastaya hizmet verebiliyor

Bursa'nın ve bölgenin nitelikli sağlık hizmetleri bakımından merkezi konumuna gelen Bursa Şehir Hastanesi, hizmete girdiği günden bu yana yaklaşık iki ay gibi bir süre geçmesine rağmen hastanede bulunan; kadın doğum, erişkin, çocuk ve travma acil servislerinden 40 binin üzerinde vatandaş acil hizmeti aldı.

Hastanede verilen acil sağlık hizmetleri hakkında bilgiler veren Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa Şehir Hastanesi acil servisinin aynı zamanda ildeki tüm acil servislerin de merkezi konumunda olduğunu belirtti. Kentteki diğer hastanelerin acil servisinin yetersiz kalması durumunda hastaların sevkinin buraya gerçekleştirildiğine dikkat çeken Dr. Akan, "Hastanemizde 16'sı yoğun bakım özellikli toplam 62 yataktan oluşan acil servisin çocuk acil bölümünde; iki çocuk hastalıkları uzmanı, iki pratisyen hekim, kadın doğum acilinde; iki kadın doğum uzmanı, erişkin ve travma acillerinde ise üç acil tıp uzmanı ve 3 pratisyen hekim olmak üzere toplam 12 hekimimiz görev yapıyor. Bunların yanında ise; 1 beyin sinir cerrahı, 1 ortopedi, 2 kardiyoloji, 2 dahiliye, 2 genel cerrahi, 1 enfeksiyon hastalıkları, 1 kalp damar ve 4 tane de anestezi uzmanımız değişmeli olarak gece nöbetinde hizmet veriyor" dedi.

4 Bin Hastaya Hizmet Verecek Kapasitede

Hastanenin acil servisinde 16 poliklinik odasının yanı sıra 60 adet muayene alanının bulunduğunu vurgulayan Dr. Akan, "Bunun yanında 6 müdahale odası ve 12 adet kritik yoğun bakım odası, 4 yataklı acil ameliyathanesi, 12 travma gözlem arenası bulunmakta. Hastanemiz ayrıca günlük 300 ambulans ve de 4 bin hastaya da hizmet verebilecek kapasiteye sahip" diye konuştu.

Serviste normal polikliniklerde hizmeti verilen MR, tomografi, röntgen, ultrason aletleri anlamında dünyanın kullandığı son teknoloji cihazların da kullanıldığını ifade eden Dr. Akan, "Ayrıca günün her saatinde ihtiyaç halinde anjio ve katater laboratuvarı ve endoskopi ünitesi ile her türlü vakaya anında müdahale edebiliyor. Kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer vakalar için KBRN ünitesi de mevcut" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER