AK Parti 51. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Bursa'da

Bursa Osmangazi ilçesinde güçlü Türkiye yolunda aydınlık yarınlar hedefinde gerçekleştirilen  AK Parti'nin 51. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı başladı.

AK Parti 51. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı Bursa'da

Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan  Ak Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu ülkeye ve hizmet davasından asla sapmayacaklarını belirterek  'Biz dimdik buradayız, halkımızın yanındayız. Türk siyasetinin kalitesini düşürenlere aldırmadan Bursa'da 3 milyona, Türkiye'de 84 milyonun tamamına refah huzur ve esenlik sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.Ülkemizin ayağına taş değmesin diye gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Cumhuriyet tarihinde yapılanların katbekat fazlasını son 19 yıla sığdırdık. İşte 2002-2020 yılları arasında Bursa'da kazandırdığımız hizmetleri 400 sayfada ancak anlatabildik.'

AK Parti'nin 51. Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi Toplantısı başlarken Ak Parti Gençlik Kolları "gençlik burada başkanının yanında" diye slogan attı. İnteraktif olarak yapılan toplantıda Bursa'nın ve Türkiye'nin sorunları, vatandaşların talepleri, şikayetlerini belirtecekleri online sistem tanıtıldı.

Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan'ın konuşmasının ardından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş konuşma yapmak üzere kürsüye çıktı. Konuşmasında "28 şubat postmodern dalgası sonucu milletin partisi olarak iktidara gelen adı gibi 'ak' partimiz ile son 19 yılda en üst seviyeye çıkmıştır. Birbirinden emir almadan politikalarını belirleyen bir Türkiye hasretine son veren Ak Parti'nin bir neferi olarak liderimiz, cumhurbaşkanımız, genel başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi. Günün 24 saatinin 365 günü Bursa için canla başla çalışıldığını belirten Aktaş, " Ak Parti'nin milletimizin ruhunda olduğunu aklımızdan bir an olsun bile çıkarmıyoruz. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek adına aldığımız emanetin önemini ve ağırlığını biliyoruz. Ak Parti'mizin en büyük belediyesi olmanın sorumluluğu ve hassasiyeti ile hareket ediyoruz, bu noktada ekibimle birlikte taşın altına elimizi değil, gövdemizi koyuyoruz" dedi. 

En az fiziki projeler kadar önem verilen dijital çalışmalardan da bahseden Aktaş, dijital devrimin tam ortasında, dijital dönüşüm noktasında kabuğu kırılan ülkeler arasında Türkiye'nin de yer aldığını belirtti. Türkiye'deki E-Dönüşüm ve E-Devlet dijital çalışmalarına vurgu yaptı.

Alinur Aktaşın ardından kürsüye çıkan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu "Bizler milletin bağrından kopup çıkan Ak Parti'nin neferleriyiz, Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız dolayısıyla bunun bilincinde ve rahatlığı içerisinde yaşananları ve tüm yapılanları nazar itibarı alarak kendimize bir yol haritası ortaya koymamız gerekiyor. Bakınız her konuşmamda söylüyorum; Ak Parti sadece bir siyasi parti değildir, sıradan da bir parti değildir. Ak Parti, geçmişi çok derinlerde, geleceği abide, yüce bir çınar gibidir. Ak parti bu ülkede 20 yılda ülkemizi değiştirmiş, dönüştürmüş, adeta çağ atlatmıştır. 20 yıl öncesinde yapılamaz denilen ne varsa, hayal bile edilemeyen her ne husus varsa hepsinin altında bugün itibarıyla imzası vardır." dedi.

Halis Dalkılıç ise konuşmasına "Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında Uludağ gibi duran, destek veren Bursa teşkilatının üyeleri, hepinizi selamlıyorum" diyerek başladı. "Biz teşklatız, biz dünyadaki tüm adaletsizliklere, zulümlere itiraz eden Parti'nin eferleriyiz. Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye'ye söz verdi, sözleri bir bir tutmanın gururunu yaşıyoruz.Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmadı, tüm dünyadaki adaletsizliklere 'one minute' diyen bir lider, dünya beşten büyüktür diye itiraf eden bir lider, daha adil bir dünya mümkün diyen dünyanın adilce nasıl yaşanacağını öneren bir liderle yürüyoruz" ifadelerini kullandı. "Bursa, en önemli özelliği tüm Anadolu'dan gelenleri bağrına basan bir şehirdir, Türkiye'ye en önemli katma değer üreten şehir, yılın 6 ayında verilere bakıldığında 8 milyon dolar ihracatla Türkiye'nin 3. sırasına oturmuş bir şehir" dedi

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 17:49

gizem özer

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER