Bursa'da flaş operasyon!

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve Asayiş Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 19 şahıs yakalandı.

Bursa'da flaş operasyon!

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve Asayiş Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik müşterek olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde "Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak" suçundan farklı adreslerde toplam 10 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;  Bir miktar sentetik kannabinoid ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda; "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti" yaptıkları tespit edilen T.Y., E.Ç., M.K., A.C., O.E., İ.B., İ.G. ile yaşı küçük B.İ. ve Y.M. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; Satışa hazır halde paketlenmiş toplam 160 gram esrar, satışa hazır halde paketlenmiş toplam 100 gram metamfetamin, satışa hazır halde paketlenmiş toplam 20 gram sentetik kannabinoid, bir adet hassas terazi ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 19 şahıstan 10'u hakkında "Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak" suçundan adli işlem yapıldı. T.Y., E.Ç., M.K., A.C., O.E., İ.B., İ.G. ile yaşı küçük B.İ. ve Y.M. isimli şahıslar "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak" suçundan haklarında hazırlanacak tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edileceklerdir.

Basına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner45