Bursa'da Girişimci Kadınlardan Ses Getiren Etkinlik

Bursa'da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Tayyare Kültür Merkezi'nde çeşitli etkinliklerle gündeme taşındı.

Bursa'da Girişimci Kadınlardan Ses Getiren Etkinlik

Türkiye'de son dönemlerle kadına karşı uygulanan şiddetin tekrarlamaması ve son bulması için Bursa'da ses getiren etkinlik yapıldı. Özel güne Bursa Valisi Yakup Canbolat'ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Tacettin Arslan ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'da katıldı.

AÇILAN SERGİ BEĞENİ TOPLADI

Tayyare Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik renkli görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Bursa'nın farklı noktalarından gelen girişimci kadın kooperatiflerinin el emeği ve göz nuru eserlerinin satışa sunulduğu sergide organik ürünler büyük beğeni topladı.

Gürsu Ağaköylü Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Merve Çakır, kadınları ekonomiye kazandırmak için bir kooperatif kurduklarını ifade ederek "14 ortakla bir yıl önce kurduğumuz koperatifimizde el emeği ve doğal ürünler üretiyoruz. Bizim coğrafî işaretli ürünümüz olan deveci armudu üzerine çalışmalarımız var. Armut sirkesi, armut pekmezi ve armut kurumuz var. Aynı zamanda hamur işlerimiz ve reçellerimiz de var 'dedi.

'ŞİDDETE KARŞI SIFIR TOLERANS KURALI '

Öte yandan açılan sergiyi ziyaret eden Bursa Valisi Yakup Canbolat, sergide emeği geçen kadınlara teşekkür etti. Ayrıca Canbolat, şiddetin her türlüsüne sıfır tolerans kuralıyla hareket ettiklerini altını çizerek 'Toplumun her kesiminin şiddete karşı durmalarını tavsiye ediyoruz.Özellikle bugün anlamını da belirten kadına şiddete karşı çıkmalarını fikren bunu desteklemelerini bekliyoruz.' dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 17:50

gizem özer

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER