Bursa'nın yeni emniyet müdürü ‘Tacettin Aslan’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi'ne göre; Bursa Emniyet Müdürü olarak Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan atandı. Peki Tacettin Aslan kimdir?

Bursa'nın yeni emniyet müdürü ‘Tacettin Aslan’

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değiştirildi. Tacettin Aslan Bursa Emniyet Müdürü oldu.

Tacettin Aslan kimdir?

1964 yılında Kırklareli ilinin Babaeski ilçesinde doğan Tacettin Aslan; İlkokul ve Ortaokul öğrenimini İstanbul ilinde tamamladıktan sonra, 1983 yılında Polis Koleji’nden, 1987 yılında ise Polis Akademisi’nden mezun olmuştur. Aslan’ın ilk görev yeri İstanbul’dur. Daha sonra sırasıyla Batman, Ankara, Bursa, Hakkâri İli Şemdinli İlçesi ile Trabzon, Çanakkale illerinde çeşitli rütbe ve kademelerde görev yapmış ve 2010 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi ederek Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevlendirilmiştir.

 Tacettin Aslan; 25 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete’ de yayınlanan 2016/682 sayılı karar ile Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olarak atanmış ve 28.10.2016 tarihinde ilimizde göreve başlamıştır.

Tacettin Aslan, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER