BURSASPOR’UN GELECEĞİ TEHDİT ALTINDA

Her Pazartesi saat 21.00’da Bursa Tv’de yayınlanan Süper Futbol Spor Programı’nın bu haftaki konuğu Bursaspor’un eski başkanı aynı zamanda bugün Karacabey Belediyespor’un yönetiminde bulunan Remzi Cinoğlu oldu. Program öncesi bizler ile röportaj yapan Cinoğlu, Bursaspor’un genel durumunu değerlendirdi.

BURSASPOR’UN GELECEĞİ TEHDİT ALTINDA

Bursaspor’un ilk rekorlarına imza atan Remzi Cinoğlu, Bursaspor’un bugün geldiği konumu ele alarak şu ifadeleri kullandı, ‘’Bursaspor 1963 yılında kuruldu. Ben 1996 yılında başkan oldum biriktirdiği borçları vardı o dönemde biz hep takım için çalıştık ve çok başarılı yaptık olumlu sonuçlar aldık. Bursaspor tarihinin bütün rekorlarını kırdık. O dönemdeki takımımızda Baliç diye bir sporcumuz vardı onu satarak Bursaspor’un 35 yıllık borçlarını kapattık. Üstüne bir de kasada sıcak para bıraktık ve Bursaspor’un gelirleri ile giderlerini denk bütçe yaptık bu Bursaspor için çok önemliydi. Ben kendi iş hayatımda da bu denk bütçeyi çok önemserim. Orada da önemsedik ve bunu başardık. Fakat bizden sonra gelen yönetimler Bursaspor’u borçlandırmaya devam ettiler. İşte rahmetli İbrahim Yazıcı başkanımızın şampiyonluğu elde ettiği yıla kadar daha sonrasında borçlar birikmeye başladı.’’ Başarısızlıklar ile birlikte gelen mali başarısızlıkları da vurgulayan Cinoğlu, ‘’Mali başarısızlık öyle noktadaki şuan kulübün geleceğini tehdit ediyor. Bu parayı bulamazsak kulübün geleceği ne yazık ki sıkıntılı’’ dedi.

BURSASPOR DAHA İYİ YERLERDE OLMALI

Bursaspor’un gelmiş olduğu durumdan ötürü üzüntülü olduğunu belirten Cinoğlu ‘’Uzun zaman sonra Bursaspor’un maçına gittim. Ben Bursaspor’un Keçiörengücü ile oynamasını yadırgadım üzücü geldi’’ ifadesini kullandı. Bu süreçten nasıl çıkılır sorusuna ise şu şekilde cevap veren Cinoğlu, ‘’Takım o lig için üst düzey bir görüntü veriyor, kazanıyor belki o ligi iyi yerde yani üst lige çıkarak bitebilir. Bu arada o kadar ekonomik sıkıntılar var ki aşılamazsa ki aşılması gerçekten çok zor işte sonu nereye bağlanır bilmiyorum’’ dedi.

‘’BORÇ, ŞAHISLARIN YARDIMIYLA KAPANMAZ’’

Yönetimin Bursa’yı davet ettiğini ancak başarısız olduğunu toplanan paranın az bir miktar olduğunu söyleyen Cinoğlu futbolun eskisi gibi olmadığını büyüdüğünü ve şuan şahısların paraları ile bu borçların kapanmayacağını belirterek şu ifadeleri kullandı, ‘’Bursaspor’un borcu o kadar çok ki şuan bu şahısların yapacağı yardımlar ile hallolacak bir mesele değil. Geçmişte Bursaspor yönetimlerin koyduğu parayla dönerdi şimdi ki bütçeleri şahısların paraları ile karşılamak mümkün değil. Bu nasıl olur o dönem çok başarısız olmasaydı altyapıdan iyi futbolcular çıkarabilseydik bir miktar alt yapıdan futbolcu satılabilirdi o oyunculardan gelen paralar ile döndüre bilinirdi çünkü Bursaspor buna müsait yıllardır altyapıdan sporcu çıkartıyor.’’

KARACABEY’E İNANÇ TAM

Karacabey Belediyespor hakkında açıklama yapan Cinoğlu, takıma inandığını ve onlar ile birlikte olduğu için çok mutlu olduğunu belirtti. Bursaspor’u Süper Lig’de görmek istediğini Karacabey Belediyespor’un ise bir üst lige çıkmasını arzuladığını ve bunu başaracaklarına inandığını söyleyen Cinoğlu, ‘’ Bursaspor Süper Lig’deyken birinci ligde de bir Bursa takımı olsa gelen kulüpler futbolcuları izleyerek kendi elindeki futbolcuları yetiştirebilir ve oyuncu çıkarabilir bunlar önemli’’ dedi.

‘TÜRK FUTBOLUNA KATKISI BÜYÜK’

Bursaspor’un Türk futboluna büyük katkıları olduğunu belirten Cinoğlu, ’’Ligde güçlü olan takımlar Bursa’ya gelirken ürkerlerdi. Bursaspor ile daha iyi oynamak zorunda kaldıklarını hissederlerdi ligin her zaman rakiplerini zorlayan takımı olmuştur. 80’li yıllarda kurulan altyapısı Bursaspor’a da diğer takımlara da çok oyuncu vermiştir. Çok az bilinir mesela bugün milli takımda oynayan Zeki,  Bursaspor’dan çıkmadır o dönemde isabetsiz bir görüş onu 3. lige göndermiştir. Bursaspor’un her zaman Türk futboluna çok katkısı olmuştur. Bunları da görmek varmış. Tarihte ne olmuşsa başka türlüsü olamayacağı için öyle olmuştur’’ ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40