Danıştay Son Noktayı koydu: OTOPARK NİLÜFER KARAMAN SPOR KULÜBÜ’NÜN

Yıllardır halkın hizmetine açmayarak adeta gasp ettiği 1000 araçlık otopark ile ilgili usulsüz olarak açtığı davayı kaybeden Gökçenler, yaptığı temyiz başvurusundan da ret cevabı aldı.

Danıştay Son Noktayı koydu: OTOPARK  NİLÜFER KARAMAN  SPOR KULÜBÜ’NÜN

Cevap DANIŞTAY’tan geldi  

Konu ile ilgili temyiz davasını karara bağlayan Danıştay son noktayı koyarak: “Otopark Nilüfer Karaman Spor Kulübü”ne aittir dedi. Bursa halkının yaşadığı otopark sıkıntısına rağmen Gökçen şirketler grubu Sırameşeler Sıcaksu mevkiinde bulunan 1000 araçlık bu otoparkı adeta gasp ederek 15 yıl kapalı tuttu.

Trafiğe de Ciddi Zarar Verdi

Şehrin en çok otopark ihtiyacı duyduğu bu alanı halkın kullanımından mahrum ederek Bursa trafiğine de ciddi şekilde zarar verdi. Yaptığı usulsüzlükleri iftira kampanyaları ile süsleyerek kendilerini Bursa’nın turizm elçisi gibi gören Gökçenler’e hak ettikleri cevap Danıştay’dan geldi.

Bursa halkının yaşadığı otopark sıkıntısına rağmen Gökçen şirketler grubu Sırameşeler Sıcaksu mevkiinde bulunan 1000 araçlık bu otoparkı adeta gasp ederek 15 yıl kapalı tuttu. Şehrin en çok otopark ihtiyacı duyduğu bu alanı halkın kullanımından mahrum ederek Bursa trafiğine de ciddi şekilde zarar verdi. Yaptığı usulsüzlükleri iftira kampanyaları ile süsleyerek kendilerini Bursa’nın turizm elçisi gibi gören Gökçenler’e hak ettikleri cevap Danıştay’dan geldi. Temyiz davasında alınan karar şöyle: 

 

KARAR SONUCU :

Açıklanan nedenlerle;

1. Davacının temyiz isteminin reddine,

2. Davanın reddi yolundaki Bursa 2. İdare Mahkemesi'nin 28/01/2020 tarih ve

E:2019/1135, K:2020/67 sayılı temyize konu kararında, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü

Kanunu'nun 49. maddesinde sayılan bozma nedenlerinden hiçbirisi bulunmadığından anılan

Mahkeme kararının ONANMASINA,

3. Temyiz giderlerinin istemde bulunan üzerinde bırakılmasına,

4. Posta giderleri avansından artan tutarın taraflara iadesine,

5. Kullanılmayan 89,60-TL yürütmeyi durdurma harcının istemi hâlinde davacıya

iadesine,

6. 2577 sayılı Kanun'un 20/A maddesinin ikinci fıkrasının (i) bendi uyarınca kesin

olarak (karar düzeltme yolu kapalı olmak üzere), 21/04/2020 tarihinde oybirliğiyle karar

verildi.
OTOPARK İHALESİNDE 

NELER YAŞANDI?

Yıllardır halkın hizmetine açmayarak adeta gasp ettiği 1000 araçlık otopark ile ilgili usulsüz olarak açtığı davada red kararı verildi. 

Mehmet Celal Gökçen sahibi olduğu BEMSA BURSA SANAYİİ VE TİCARET TURİZM VE İŞLETME ANONİM ŞİRKETİ ile 10.12.2019 günü saat 11.00’de Osmangazi Belediyesi tarafından yapılacak olan otopark ihalesinin iptali yönünde Bursa 2. İdare Mahkemesine avukatları aracılığıyla davayı açtırdı. Saatler 14.00’ü gösterdiğinde ise iptal davası açtığı o ihaleye başka bir şirketi olan B PLAS BURSA PLASTİK METAL İNŞAAT ENERJİ MADENCİLİK JEOTERMAL SİVİL HAVACILIK VE TARIM SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile katılım sağladı.

İhaleye konu 3936 ada 1 sayılı parselin yaklaşık 15 yıldır çok düşük fiyata B PLUS ANONİM ŞİRKETİ tarafından kiralandığı ortaya çıktı. Buna mukabil Bursa halkının yaşadığı otopark sıkıntısına rağmen Gökçen şirketler grubu Sırameşeler Sıcaksu mevkiinde bulunan 1000 araçlık bu otoparkı 15 yıl kapalı tuttu. Şehrin en çok otopark ihtiyacı duyduğu bu alanı halkın kullanımından mahrum etmesi Bursa trafiğine ciddi şekilde zarar verdiği görülmektedir. Zira sabah geçerken bölgede bulunan Romatem Fizik Tedavi Merkezi , Eski Kaplıca ve Divan Otele gelen araçların caddeye gelişi güzel park edildiğini görebilirsiniz.  

15 yıldır bu şekilde ihaleye katılıp kazandığı sürece ses etmeyen Gökçen’ler ihaleyi kaybetme endişesi ile ihale öncesi açtıkları davada otoparkın kısmen kendi parsellerinde kaldığını giriş ve çıkış yolunun olmadığını iddia ettiler. Eski Bursalı’lar hatırlayacak burada önceden marketler zinciri varken otopark pekala çalışıyordu. Görünen o ki yolun karşısında eski tabakhaneler bölgesinde de önemli miktarda yer toplayan Gökçen’ler bu bölgeye yapacakları 5 yıldızlı otelin otoparkını dava konusu yer ile çözmeye niyetliler.  

Konuyla ilgili olarak ilgililer hakkında ayrıca “İhaleye Fesat Karıştırmaktan” suç duyurusunda bulunulmuştu ve soruşturma halen devam ediyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Recep Altepe zamanında yaptığı ve ünlü bir otelin kurulu olduğu alan ile eski belediye otobüs işletmesinin bulunduğu yere konu ihalelerde her nasılsa hep  benzer şirket ve holdigler karşımıza çıkıyor.  Tesadüf bu ya bu kişilerin ve belediyenin ve başkanlarının avukatı da hep aynı isim. İhalelerden tutun, Belediye ile sorunlu olan kişi ve şirketlerin, FETÖ’den yargılanan önemli isimlerin davalarına ve perde arkasına kadar aynı kişinin hep gündemde olması ilginç bir başarı hikayesi. 

Bu arada konuyla ilgili daha önceki haberimizin altına hakaret ve tehdit boyutuna kadar yorum yazanlar, bu kişilerden böyle bir şey gelmeyeceğini, kefil olduklarını yazanlar olmuştu. İsteyen açıp mahkeme kararını ve olayın akışını okuyabilir. Suç isnadının ve kişilik haklarına müdahele edici yayınların suç olduğu bir hukuk sisteminde biz görevimizi yapmaya ve yasalara bağlı kalmaya devam edeceğiz. Bursa kamuoyu olarak  Gökçen Ailesinden  bu kötü zamanda  7 den 18 e kadar spor yapan gençlere sahip çıkan ve geçtiğimiz yıl Bursa amatör kümede şampiyon olan Nilüfer Karaman Spor Klübü derneğine maddi gelir getirecek otoparkın açılıp çalıştırılması, Bursa halkı ve turizimine destek olmasını bekliyor otoparkın çalışmasının önündeki fiili engelleri kaldırmasını ümit ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2020, 21:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40