Diyarbakır annelerine MTTB’den destek

Milli Türk Talebe Birliği Heyeti, pazar günü, çocuklarını teröre kurban etmek istemeyen ailelerin oturma eylemine, yerinde destek verdi.

Diyarbakır annelerine MTTB’den destek

Eylemin 13. gününde Diyarbakır’a giden Heyet üyeleri, gövdelerini onlara siper etmeye geldiklerini söyledi.  “Cennet anaların ayakları altındadır’ diyerek annelerimizin mübarek ellerini öpmeye geldik” ifadelerine yer verip, teröre yerinde lanet okuyan Heyet, “Analarımıza bu zulmü reva gören anlayış, analarımızı evlatlarından ayıran zihniyet kahrolmaya, perişan olmaya mahkumdur. Biz bu analarımızın evlatları gelene kadar onların evlatları olacağız. Onların çığlıkları ciğerlerimizi yaktıkça biz de bölücülere dünyayı dar edeceğiz. Biz, analarımızdan vazgeçmeyiz” açıklamasında bulundu.

“ANALARIN GÖZYAŞI TERÖRÜ SÖNDÜRECEK”

Terör örgütü PKK'nın bugüne kadar çok canlar yaktığını, çok anneyi yavrusundan ayırdığını belirten Samet Enes Öztürk, anaların gözyaşının terörün ateşini söndüreceğini aktararak, “Anaların gözyaşı PKK'yı da HDP'yi de boğacaktır. Herhangi bir orman yangınında bile hükümete, saldıran sözde aydınlar, bu çığlığı karşısında sessizler. PKK'ya da HDP' ye de tek mesajımız şudur, anaların gözyaşında boğulacaksınız. Terör bu topraklarda bitecektir" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER