GÜNAYDIN BURKAY!

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a kamuoyu adına seslenmiş ve sormuştuk “Neyi bekliyorsun Burkay?” diye. Henüz hala atılmış bir adım göremedik klişe olmuş laf ebeliğinden başka…

GÜNAYDIN BURKAY!

Tekstilin başkenti bir Bursa var ya… Hani sanayinin can damarı Bursa… İşte o Bursa’nın sanayisini yöneten isim BTSO Başkanı İbrahim Burkay… Ekmeğini yediği Bursalılara ve bu cennet vatana 7/24 hizmet etmesi gerekenlerin başında gelen bir isim. Kendisini göreve çağırmak kamuya hizmet eden gazetemizin bir görevi. Bu çağrıya ses vermekte, kayıtsız kalmakta Burkay’ın kararı elbette… 2 gündür yaptığımız haberlerin sonrasında Burkay yine en iyi yaptığı işi yaptı. Üretim mi? Hayır tabii ki de laf ebeliği.

Gazetemizin yaptığı habere Olay Gazetesi’nden cevap vermekte Burkay’a yakışan (!) bir davranış biçimi… Nedeni de basit aslında çünkü Sancak Gazetesi halkın kalemidir. Satılık kalemlerimiz bulunmaz.  Peki ne demiş Burkay? Yeni bir icra kurulu oluşturulacakmış ve maske üretimi için kolları sıvayacaklarmış… Mış mış mışta miş miş miş… Tabii ki şimdilik lafta henüz bir icraat yok. Hani derler ya yağmasan da gürle… İşte o misal. Şimdilik gürlemekle meşgul. İnşallah insanlarımızı yağmur duasına çıkmaya mahkum etmez. Kendisine şimdilik ‘Günaydın Burkay’ diyoruz. Ama şu unutulmasın ki gazeteniz Sancak, kamuoyu için her zaman konunun takipçisi olacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40