HASAN ÖZTİMUR 75. YIL İLKOKULU ‘GELECEĞE NEFES’ ALDIRDI

Geleceğe Nefes kampanyası ile Türkiye’de 11 milyon, Bursa’da ise 187 noktada 236 bin fidan toprakla buluştu. Ülke genelinde başlatılan ve 11 Kasım saat 11:11 geçe 11 milyon fidan ekimi kampanyasına, Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu 1111 fidanla katılarak geleceğe nefes verdi.

HASAN ÖZTİMUR 75. YIL İLKOKULU ‘GELECEĞE NEFES’ ALDIRDI

Duyarlılık ve çocuklara örnek etkinlikler konusunda öncü olan Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu, Milli Ağaçlandırma Günü ‘11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes’ Programı kapsamında 11 Kasım saat 11:11’de öğrencilerini okul bahçesinde bir araya getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sevinç ile Şube Müdürü Yakup Okan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğlenceli anlar yaşandı. Etkinlikte konuşan okul müdürü Abdurrahim Çiçek, “Ülkemiz genelinde başlatılan ve 11 Kasım saat 11:11 geçe, 11 milyon fidan ekimi kampanyasına gönülden destek vererek, okulumuz olarak 1111 fidanla kampanyaya katıldık. Saat 11:11 geçe bahçemizde öğrencilerimizle her öğrenciye bir fidan gelecek şekilde dikime başladık. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa Sevinç ile Şube Müdürümüz Yakup Okan’ın katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize çok değerli velilerimizin, öğretmenlerimizin ve personelimizin de büyük yardımları oldu. İnsan yetiştirmenin yanında geleceğe en büyük yatırımlardan bir tanesi de fidan dikmek olduğu aşikar bir gerçektir. Bu yüzden okul olarak fidan dikimi kampanyasına tam destek vererek, tüm öğrencilerimizi bu etkinlikte buluşturduk’’ dedi.

Her öğrenciye bir fidan

Çiçek konuşmasına şu şekilde devam etti, “Bunlar şu açıdan çok önemli; Bu ekilen fidanlar öğrencilerimizin unutmayacağı bir etkinlik olarak kalacaktır. Her bir öğrencimiz benim dikili bir fidanım var diye düşünüp buna göre çalışmasını yapacaktır. Eğitimde en önemli öğretim noktası, yaparak, yaşayarak öğrenmek olduğu için bu fidan ekimi etkinliğine tüm öğrencilerimizi katarak içselleştirmelerini sağlamış olduk. Dolayısıyla bunların neticesinde okulumuzun bahçesi hem yeşillenecek hem öğrencilerimiz bilinçlenmiş olacak, hem de güzel bir bahçeye sahip olacağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER