Hem diploma hem proje

Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde öğrencilerle bir araya gelen Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ulcay, vizyon projeleri anlattı.

Hem diploma hem proje

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Ulcay, Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde öğrencilere ‘3. Nesil Üniversite’ vizyonu hakkında bilgiler verdi.

Ulcay, Kariyer Fuarı’nı her yıl düzenlediklerini söyleyerek bu sayede firmalardan ne yapacaklarına dair tüyolar aldıklarına da değindi. Mühendislik, sağlık, iletişim gibi alanlarda eleman yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Ulcay, firmaların bu kapsamda yetkili kişiler tarafından öğrencilere ders verdiğini de belirtti. Rektör Ulcay,  sadece diploma veren bir üniversite olarak sınırlı kalmayıp, proje üreten gençler yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi. Üniversitelerin ülkenin dinamik yapılarından biri olduğunu belirten Ulcay, üniversitelerin ülke geleceğine katkı sunmak için çalışmaları gerektiğine de dikkat çekti.

Öğretim üyelerinin ders vermekle sınırlı kalmayıp dünyadaki gelişmeleri de takip etmeleri gerektiğine değinen Ulcay, üniversiteler arasında rekabet olmasının iyi olduğunu da belirtti. Bugün bir sektörün değişmesi için en az 10 yılın gerektiğine de değinen Ulcay, yeniliklerin kolay olmadığını söyledi. Bursa’da otomotiv sektöründe yeniliklerin takip edilerek güzel projelerin hayata geçebileceğine dikkat çeken Ulcay, bu dönüşümün ülke olarak tamamlanması gerektiğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16