‘Kalemak’ çiftçinin derdine derman olacak

'16'ncı Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı' ve 'Bursa 11'inci Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı', TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonunda, TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde törenle açıldı.

‘Kalemak’ çiftçinin derdine derman olacak

7 ayrı salondan toplam 75 bin metrekare alanda,  400'e yakın firma ve firma temsilciliğinin katıldığı organizasyonda Kalemak Tarım’da stanttaki yerini aldı. Düzenlenen tarım fuarına 8 yıldır katıldıklarını belirten Kalemak Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Ferik, fuarda sergilemiş oldukları yeni nesil tarım aletlerinin çiftçiye büyük ölçüde kolaylık sağlayacağını belirtti. Yakıt derdi olmadan kullanılabilen şarjlı ürünler, yeni nesil tırpanlar başta olmak üzere birçok ürünü Tarım Fuarı’nda sergileyen Kalemak ailesi, rahat bir şekilde üretim yapmak isteyen tüm çiftçileri Kalemak’ı ziyaret etmeye davet etti.

YENİ NESİL ÜRÜNLER

Yapılan organizasyon hakkındaki görüşlerini belirterek, sergilemiş oldukları tarım aletlerinin  çiftçiye ne derece kolaylıklar sağlayacağını aktaran Turgut Ferik, “8 yıldır fuara katılım gösteriyoruz. Fuarların hepsi çok verimli geçiyor. Yeni çıkan ürünlerimizi tanıtma fırsatı buluyoruz. Çiftçimizin bu fuara katılması bizim için çok önemli. Yeni çıkan 3,3 beygir tırpanlarımız var. Bunların tanıtımını yapıyoruz. Aynı zamanda ilaçlama makinelerimiz var. Yeni ürünlerimizin çok sayıda değişik modelleri var. Bu ürünlerin tanıtımı için Tarım Fuarı’ndaki yerimizi aldık. Çiftçilerimizi için elimizdeki malzemelerin gücü önemli. Önceleri çıkan makinelerin güçleri daha hafif. Yeni serilerdeki ürünlerimiz daha güçlü. Önceki makinelerle bir çiftçinin 2 saatte yaptığı iş, yeni nesil makinelerle 1 saate kadar düşüyor. Yeni şarjlı gruptaki ürünlerimizin en önemli özelliği ise yakıt derdinin olmaması. Bataryaların kullanım süresi daha uzun ve çiftçimiz için daha ekonomik. Kur artışlarına rağmen fiyatlar da ucuz. Yeni ürünlerimize bizler güveniyoruz. O yüzden fuardan beklediğimiz potansiyeli yakalayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16