Karacabey Sağlıklı Hayat Merkezi'nde sona gelindi!

Karacabey'deki koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarına büyük katkı sağlaması amaçlanan yeni İnegöl Sağlıklı Hayat Merkezi'nin inşasında sona gelindi.

Karacabey Sağlıklı Hayat Merkezi'nde sona gelindi!

Bünyesinde; KETEM, sağlıklı beslenme danışmanlığı, sigara bırakma polikliniği, sağlıklı yaşlanma danışmanlığı, kronik hastalıklarla yaşam danışmanlığı, çocuk ve ergen sağlığı birimi, kadın sağlığı danışmanlığı, psiko-sosyal destek birimi ile spor ve eğitim salonlarının yer alması planlanan Karacabey Sağlıklı Hayat Merkezi'nde son çalışmalar titizlikle sürdürülüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, "Karacabey'in nüfusunu karşılayacak şekilde tasarlanan merkezimiz, yakın bir zamanda içerisinde tüm birimleriyle vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak" dedi.

Koruyucu Sağlık Hizmetleri Güçleniyor

Merkezin hizmete girmesiyle Karacabey'de tedavi hizmetlerinin yanı sıra koruyucu sağlık hizmetlerinin de güçleneceğine dikkat çeken Dr. Akan, "Vatandaşlarımız merkezimizde erken teşhis için kanser taramalarını yaptırabilecek. Sigarayı bırakma konusunda profesyonel destek alabilecek. Obezite danışma birimimizde ise vatandaşlarımız, obeziteye neden olan faktörler konusunda bilgilendirilecek ve obezitenin yol açtığı sağlık sorunları, koruyucu hekimlik çerçevesinde ele alınacak. Psiko-sosyal destek biriminde vatandaşlarımıza psikolojik yönden destek verilecek. Ayrıca diyabet hastalarının takibini de merkezimizden yapacağız" şeklinde konuştu.

Tek Çatı Altında Sağlık Hizmeti

Bina içerisine ilçe sağlık müdürlüğünün de inşa edildiğini vurgulayan Dr. Akan, "İlçedeki birinci basamak sağlık hizmetlerinin verildiği binaları tek çatı altında topluyoruz. Bu şekilde ilçedeki sağlık koordinasyonunu daha kolay sağlamış olacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER