Mağdur edebiyatı yapmayın!

Yerel seçimlere sayılı günler kala MHP’nin Bursa ayağında yapılan seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren İl Başkanı Cihangir Kaklancı, kendini ülkücü anlayışa adayan dava arkadaşlarını belediye başkan adayı olarak göstereceklerini belirtti.

Mağdur edebiyatı yapmayın!

İyi Parti ile yaşanan gerilimle alakalı sert göndermelerde bulunan Kalkancı, bir zamanlar ülkücü olmaktan gurur duyanların günümüzde mağdur edebiyatı yaptığını belirtti.

Bursa Sancak Yazı İşleri Müdürü Aykut Gül, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Cihangir Kaklancı’yı ziyaret etti. Yaklaşan yerel seçimler öncesi yapılacak olan çalışmalardan bahseden Cihangir Kalkancı, Cumhur İttifakı’nın tüm Türkiye’de olduğu gibi Bursa’da da süreceğini ifade etti. Büyükşehir Belediyesi dâhil olmak üzere tüm ilçe belediyelerine aday çıkaracaklarını belirten Kalkancı, İyi Parti ile yaşanan gerilim ve çekişmelere de son noktayı koydu. Siyaseten hiç olduklarının farkına varan İyi Parti heyeti ile polemiğe girip bedavadan reklam yaptırmayacaklarına dikkat çeken Başkan Kalkancı, ülkücü harekete karşı atılan her adıma misliyle karşılık vereceklerini vurguladı. Sokağın nabzında MHP yankılarının yüksek sesle duyulduğunu belirten Kalkancı, yerel seçimlerde bekledikleri sonuçları elde edeceklerini de sözlerine ekledi.

BEDAVA REKLAM YAPTIRMAYACAĞIZ

İyi Parti heyetinin mağdur edebiyatı yaparak rant sağlama düşüncesi içerisinde olduğunu dile getiren Başkan Kalkancı, “Önümüzdeki dönemde siyaseten bir hiç olduklarının farkına varan siyasetçilerle polemiğe girip onlara bedavadan reklam yaptırma gibi bir lüksümüz yok. O yüzden dolayı fazla muhatap almıyoruz. Ama kamuoyu şunu bilmeli ki milliyetçi, ülkücü harekete hakaret içeren tavırlarla gelen herkes karşılığını misliyle alır. Çok üzerinde durup ilgililere prim verme gibi bir niyetimiz yok. İçinden çıkmakla gurur duyduğunu söylediği milliyetçi ve ülkücü hareketi, ağıza alınmayacak hakaretlerle tahrik ediyorsun. Milletimiz bunun kararını verecektir ama net bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde yaşayan Türk milletinin duygusal yanına hitap eden, mağduru oynayıp, yüzde 40-50 gibi oy oranlarından bahsedip düşük bir oy oranında kalmasının üzerini örtmeye çalışıp, bir mağduriyet yarattığı bunun üzerinden rant sağlamaya çalıştığını düşünüyorum. Ülkücü hareket, kendisine nasıl yaklaşılırsa misliyle karşılık verir. Bize dostlukla gelirlerse iki kat dostluk bulurlar. Düşmanlıkla gelirlerse bunun karşılığını da alırlar” dedi.

HER İLÇEYE BİR ADAY                                

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi haricinde İstanbul’un tüm ilçeleri ve Türkiye genelinde tüm belediyelere aday çıkaracağını açıklaması üzerine gözler Bursa’ya da çevrilmişti. MHP İl Teşkilatı olarak Bursa’da izlenecek olan yol haritasından bahseden Kalkancı, Bursa’da kendini MHP’ye adayan kişilerle yola devam edeceklerini belirtti. Seçim sürecinde üzerine düşen görevleri yapacaklarını ve başarılı adaylarla halkın önüne çıkacaklarını belirten Başkan Kalkancı, “Türkiye’deki tüm büyükşehir, şehir ve ilçe belediyelerine, kazanabilecek yeterliliğe sahip adaylar çıkaracak. Bursa’da da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde, kazanabilmeye en yakın gördüğümüz adaylar üzerinde çalışma yürütüyoruz. Bu adayları en iyi şekilde seçip yolumuza devam edeceğiz. Şu anlık genel başkanımızın bize olan talimatı bu yönde. Farklı bir şey olursa ona göre başka bir pozisyon alacağız. Bursa’nın yerel sorunlarını yakından takip ediyoruz. Bu konularla ilgili çözüm önerilerimizi yapıcı muhalefet anlayışımızı devam ettiriyoruz. Bu anlayışla yerel seçimlerde Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçelerde MHP’nin görüşlerini savunan arkadaşlarımızı aday olarak göstereceğiz. İyi bir seçim süreci geçireceğimizi düşünüyorum. Sokağa baktığımız zaman MHP’ye olan teveccühün hiç olmadığı kadar yüksek olduğunu görüyoruz. Seçimlerden güzel sonuçlarla çıkacağımızı düşünüyorum ama ittifak nasıl sonuçlanır onu bilemiyoruz” ifadelerini kullandı.

TERÖRE GEÇİT YOK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda terör yandaşlarının seçimleri kazanması halinde belediyeye kayyum atayacaklarını belirtmişti. Atılan adıma Bursa teşkilatı olarak destek vereceklerini belirten Kalkancı şunları söyledi; “Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımını doğru buluyoruz. Elbette teröre bulaşmış, siyasetçi kisvesi altında terör örgütünün yardakçılığını yapan kişilerin bir şekilde göreve geldiği zaman devletin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda atılan adıma olumlu bakıyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16