Minik Kalplere Hayvan Sevgisi Aşılandı

Çocuklara duyarlılık kazandıracak ve vicdan duygusunu yükseltecek etkinliklere sık sık imza atan Hasan Öztimur 75. Yıl İlkokulu, örnek olacak bir etkinlik daha gerçekleştirdi.

Minik Kalplere Hayvan Sevgisi Aşılandı

Öğrencilerini, Hayvanları Koruma Haftası kapsamında, can dostları ile buluşturan okul,  Osmangazi İlçesi Hayvan Barınağı’na gezi düzenledi.

Gezinin amacının çocuklara hayvan sevgisi aşılamak olduğunu söyleyen 1-H sınıfı öğretmeni Mehmet Sıraç Baraş, öğrencilerin doyasıya eğlendiği ve bilinçlendiği bir gün olduğunu ifade etti. Baraş, “Hayvanların ne kadar bakıma muhtaç olduğunu göstermek için bu geziyi düzenledik. Öğrencilerin daha duyarlı olmalarını sağlamak için bizler öğretmenler olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Barınakta geçirdikleri günün sonunda, hayvan bakımının nasıl olduğunu öğrenen minikler, gezinin sonunda, barınak görevlileri tarafından yapılan sunumla sokak hayvanları ile ilgili bilinçlendirildi. 1-H ve 1-B sınıfı öğrencileri hem eğlendikleri hem de öğrendikleri gezide unutamayacakları bir gün yaşadı.

ELÇİN KOÇAK

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 19:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER