O skandal rapor ortaya çıktı!

Çevre kirliliği ve Samanlı Mahallesinde bulunan Samanlı Deresinde oluşan kirlilik ele alınmıştı. Bir vatandaşın CİMER'e şikayet etmesi sonucu cevap verilen raporda Bursa Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün Samanlı Deresinin kirlenmediğine ilişkin raporu ortaya çıktı.

O skandal rapor ortaya çıktı!

Samanlı deresinin kirlilik sebebi etrafındaki fabrikaların arıtma sistemi yetersizliği sebebiyle derenin kirlenmesi BURSA TV ve Sancak Gazetesinin konuyla alakalı haberlerin arkasından Türkiye'de yeniden gündem oldu. Söz konusu kirlenen Samanlı Deresi ile ilgili DOĞADER Başkanı Sedat Güler Bursa Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün Samanlı Deresinin kirlenmediğine dair ilişkin rapor verdiğini deşifre etti.

İddiaya göre bir vatandaşın CİMER'e şikayet etmesi sonucu araştırma isteyen Cumhurbaşkanlığını gerçek bilgi verme noktasında aldatan Bursa Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünü deşifre ederek çevre kirliliğinde gelinen noktaya ve ortaya çıkan ciddiyetsiz denetimsizliğe bir kez daha dikkat çekmiş oldu.

İlk Şubat ayında gündeme gelen Samanlı Deresinde atık suların boşaltıldığı alanı inceleyen DOĞADER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demir, "Burası Nilüfer çayını besleyen en önemli kollardan biri olan Samanlı Deresi. Bu derede sanayi atıklarının boşaltıldığı iki tane deşarj noktası görüyoruz. Birinden sıcak su akıyor. Bu arıtılmadan suyun dereye salındığını gösteriyor. Bu atık sular dereleri kirletiyor. Bugün (dün) Dünya Sulak Alanlar Günü. Sulak alanlarımızı besleyen sular kirletilmiş durumda" demişti.

O rapor haber merkezimize ulaştı

Söz konusu raporda Bursa Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün CİMER'e yazdığı ve Samanlı Mahallesinin deresinin temiz olduğuna ve arıtmasız deşarj görülmediğine ilişkin ifadelerin bulunduğu o rapor.

pınar aydın

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124