Osmangazi Demirtaş Sakarya'da 342 m2 arsa mahkemeden satılıktır

T.C. BURSA 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2020/26 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Osmangazi Demirtaş Sakarya'da 342 m2 arsa mahkemeden satılıktır

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri Satışa konu taşınmaz Bursa ili Osmangazi İlçesi Demirtaş Köyü 822 Ada 6 Parsel 342,24 m²'lik arsa nitelikli taşınmazdır. Demirtaş Sakarya Mahallesi Defne Sokak, 5. Ihlamur Sokak, 3. İğde Sokak ve Şifa Sokak ile çevrili yapı adası içerisinde kaldığı hali hazırda boş arsa olduğu görülmüştür.
Adresi Bursa ili Osmangazi İlçesi Demirtaş Köyü 822 Ada 6 Parsel
Yüzölçümü 342,24 m2
Arsa Payı TAM
İmar Durumu 1/5000 Ölçekli Osmangazi Nazım İmar Planında Orta Yoğunlukta Meskun Konut Alanında kalmaktadır.
Kıymeti 513.360,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler DOSYASINDA MEVCUTTUR.
1. Satış Günü 26/04/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 24/05/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu
( BAM Binası C Blok 7. Kat )

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/26 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2021, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER