RB KARESİ TEKSTİL DEVLET SU İŞLERİNE DE MEYDAN OKUYOR

RB KARESİ TEKSTİL DEVLET SU İŞLERİNE DE MEYDAN OKUYOR

RB KARESİ TEKSTİL DEVLET SU İŞLERİNE DE MEYDAN OKUYOR

RB KARESİ TEKSTİL DEVLET SU İŞLERİNE DE MEYDAN OKUYOR

Her türlü su yapıları ile etkileşim içerisinde olan gerçek ve tüzel kişilerin sorumlulukları ile gerçekleşmesi muhtemel zararların önlenmesine yönelik her türlü usul ve esaslar Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Devlet Su İşleri Bölge ve İşletme Müdürlüklerince DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SU YAPILARI KORUYUCU GÜVENLİK TEDBİRLERİ YÖNETMELİĞİ ve destekleyici diğer yönetmelikler kapsamında yürütülmektedir. İlgili yönetmeliklerde

“Mülkiyeti DSİ’ye ait olan su yapıları ile servis yolları ve diğer unsurları amacı dışında kullanılamaz. Bunların zorunlu nedenlerle amaç dışı kullanımı halinde; koruyucu güvenlik tedbirleri, kullanan kişi veya kamu kurum ve kuruluşlarınca alınır. Amaç dışı kullanımdan kaynaklanan zararlardan, amacı dışında kullanan kişi veya kamu kurum ve kuruluşları sorumludur.” ifadesi bulunmaktadır.

Uydu görüntülerine ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulaması’ na bakıldığında Bursa İli Gürsu İlçesi Kumlukalan Mahallesi sınırlarında bulunan RB Karesi Tekstil’in 3528 ada 3 nolu parselden DSİ nin Kanal olarak tescilleterek Tapu Kadastro Müdürlüğünce tapu kaydı kanal olarak işlenmiş olan 3526 ada 4 nolu parsele; 629,422,630,394,396 ve 359 nolu parsellerden ve 436 nolu parselden DSİ nin Kanal olarak tescilleterek Tapu Kadastro Müdürlüğünce tapu kaydı kanal olarak işlenmiş olan 444 nolu  parsele ve ayrıca 436 nolu parselden ise 436 nolu parsel ile Yıldırım İlçesi Vakıf Mahallesi 2671 Ada 30 Nolu parsel arasında kalan henüz tanımı yapılmamış olan ancak Kumlukalan Mahallesi 3526 ada 4 nolu parseldeki ve 444 nolu parseldeki kanalları bağlayan henüz tescili yapılmamış kanal alanına tecavüzlü olduğu görülmektedir.

Ve tabi ki yine yeni yeniden bir yönetmelik RB Karesi Tekstil tarafından ihlal ediliyor. Bu durum 

İlçesi Vakıf Mahallesi 2671 Ada 30 Nolu parsel arasında kalan henüz tanımı yapılmamış olan ancak Kumlukalan Mahallesi 3526 ada 4 nolu parseldeki ve 444 nolu parseldeki kanalları bağlayan henüz tescili yapılmamış kanal alanına tecavüzlü olduğu görülmektedir.

Ve tabi ki yine yeni yeniden bir yönetmelik RB Karesi Tekstil tarafından ihlal ediliyor. Bu durum karşısında sorgulayan hesap soran var mı merak ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 16:05

Tayfun

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124