Türkiye’nin en büyüğüne büyük ilgi

Büyük bir hazırlık aşamasından sonra vatandaş ile buluşan Bursa Şehir Hastanesi, Bursalılar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Sağlık üssü olarak adlandıran devasa hastanenin Başhekimi Dursun Topal, nitelikli çalışanlar ve çalışanların memnuniyeti ile yola devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin en büyüğüne büyük ilgi

Türkiye’nin 10’uncu şehir hastanesi olarak hizmete açılan, toplam bin 355 yatak kapasitesine sahip Bursa Şehir Hastanesi’ 16 Temmuz günü vatandaş ile buluştu.

Nilüfer’in Doğanköy mevkiinde 745 bin 365 metrekare alan üzerine yapılan bünyesinde genel, kadın doğum çocuk, kalp damar, onkoloji, fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), yüksek güvenlikli adli psikiyatri (YGAP) olmak üzere 6 farklı hastanede toplam bin 355 yatak kapasitesi bulunan Bursa Şehir Hastanesi 16 Temmuz Salı günü hasta kabulüne başladı.

Toplam 403 poliklinik, 49 ameliyathane, 217 yataklı çocuk ve yetişkin yoğun bakım ünitesi ile günlük 2 bin 110 acil hastaya müdahale ve toplamda da 36 bin 200 hasta sirkülasyonu öngörülen kompleks bünyesinde yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi 200 yatak kapasitesi ile Türkiye’nin en büyüğü konumunda. Bünyesine, Türkan Akyol Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Zübeyde Hanım Doğumevi Hastanesi, Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi ve Muradiye Devlet Hastanesi’ni de alan sağlık üssü, hastanelerin 250 yataklı butik bir hastane şeklinde hizmete devam etmesini de sağladı. Geçtiğimiz günlerde Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Şehir Hastanesine ziyaret gerçekleştirdi. Hastaneyi gezen Cumhurbaşkanı’na, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dursun Topal eşlik etti. Göreve geldiği günden itibaren daha nitelikli bir hastane ve kadro için çalışan Başhekim Topal,  “Öncelikli hedefimiz hastalara nitelikli hizmet sunmak. Ayrıca sağlık personeline huzurlu olacağı, barış içinde bir iş ortamı sağlamak" sözleri ile isteğini belli etmişti. Başhekimi “Burası bir 'Eğitim ve Araştırma Hastanesi.' Bu nedenle akademisyen hekim kadro açığımızı gidermek için gerekli girişimleri başlatacağız. Bakanlıktan yetersiz olan kadroları talep edeceğiz. Merkez devlet hastanelerinden gelen hekim arkadaşlarımızın daha özverili olmasını ve işe sarılmasını bekliyoruz. Çünkü bundan sonra hastanede nitelikli çalışan, hizmet veren hekim arkadaşlarımızla yola devam etmeyi düşünüyoruz. Bu arada bazı sağlık çalışanlarımız tedirginlik yaşıyor. Bu kaygılarını normal karşılıyoruz. Çünkü yıllarca alışmış oldukları bir düzen var. Çalışanların memnuniyetini sağlamak, motivasyonunu artırmak için gereken ne ise mutlaka yapacağız. Ayrıca servis sorununun giderilmesi için de firma ile görüşeceğiz" diyerek çalışmalarına başladı. Hastane bugünlerde, sistemi, hızı, konforu ve çalışanları ile büyük ilgi görüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner41

banner45