40 Yıllık rüya gerçek oldu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mustafakemalpaşa’nın içme suyunu karşılamak ve Uluabat Gölü'ndeki kirliliğe müdahale etmek için yapılan, yaklaşık 40 milyona mal olan yatırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından açıldı.

40 Yıllık rüya gerçek oldu

BUSKİ aracılığıyla Mustafakemalpaşa’da yatırımlarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, dev projeyi hizmete sundu. Bursa'nın susuz kalmaması, atık suların arıtılması ve çevrenin kirlenmemesi için Kent merkezini temiz suya kavuşturacak Mustafakemalpaşa Atıksu Arıtma Tesisi düzenlenen törenle vatandaşların istifadesine sunuldu. Halkın yoğun ilgi gösterdiği törene, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve protokol üyeleri ile davetliler katıldı.

HARCANAN MESAİNİN MÜKÂFATI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘temiz suyu olmayan şehir, asfaltı bulunmayan köy kalmayacak’ talimatı doğrultusunda mesai harcadıklarını ve Mustafakemalpaşa, Karacabey ve İnegöl için kapsamlı bir alt yapı çalışması hazırladıklarını kaydeti. Başkan Aktaş, “Mustafakemalpaşa Atıksu Arıtma Tesisi’ni 20 milyon TL’lik harcamayla hizmete aldık. Allah’a hamdolsun. Tatkavaklı’nın arsenikli su sıkıntısı da giderilmiş oldu. Göreceksiniz, parça parça, şehri üzmeden 3 yıllık süre zarfında tertemiz bir şekilde işin içinden çıkacağız” dedi.

“HİZMETLER SAĞANAK ŞEKİLDE YAĞIYOR”

Bursa’da da diğer birçok ilde olduğu gibi her gün temel atma ya da açılış töreninin yapıldığını kaydeden Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, “Gün geçmiyor ki Bursalılarla yeni bir hizmeti buluşturmayalım. Son birkaç günde çalışmalarımıza Büyükorhan’da başlayıp, Orhaneli, Karacabey Gürsu, Yenişehir ile devam ettik. Felaket tellallarının ‘Ülke iyiye gitmiyor’ şeklindeki istismarının hiçbir gerçeklik payı yok. Türkiye’de hizmetler sağanak şekilde yağıyor” şeklinde konuştu. Ayrıca Tatkavaklı Arsenik İçme Suyu Arıtma Tesisi bulanıklık ve arsenik arıtımı sağlıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER