AK Parti il teşkilatından birlik ve beraberlik yemeği

AK Parti Bursa İl Kadın Kolları kongresinin ardından birlik ve beraberlik yemeği verildi.

AK Parti il teşkilatından birlik ve beraberlik yemeği

Bursa İl Kadın Kolları kongresi sonrasında teşkilat yemekte bir araya geldi. Toplantıya Bursa milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Bennur Karaburun ve Mehmet Müezzinoğlu, İl Başkanı Ayhan Salman da katıldı. Müezzinoğlu, “Bana kimse eski AK Partili diyebilir mi? Ancak ihanet edersem denir. Başka bir adrese gittiysem, ihBursa’da her hafta bir başka mahallede kurulan bereket sofrasında vatandaşlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bu defa sabah namazını Anadolu Mahallesi’nde Sarı Cami’de kıldı.

Aktaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa’yı çok iyi tanıdığını, görev tebliğinde özellikle trafik ve ulaşım, kentsel dönüşümle alakalı çalışmalar yapılması hususunda talimatlar verdiğini hatırlattı. Trafik ve ulaşımın tek başına parametre olmadığını, nüfus yoğunluğu, binalar, denetimsizlik, kural ve kaidelere uymamanın ulaşımda ciddi sıkıntılar meydana getirdiğini belirten Başkan Aktaş, “Fabrikalara, okullara servis çeken araçlar da, insanların hayatlarını kolaylaştıran minibüsler de, otobüsler de, metro da bir plan dahilinde hareket etmiyorsa, orada bir sıkıntı vardır. Bunun düzeltilmesi lazım. Ben bu filmi daha önce seyrettik. Allah’a hamdolsun, bu konuda muvaffak oldum” dedi.
Başkan Aktaş, trafik ve ulaşımın düzene sokulmasının yanında 65 yaş üte vatandaşlar ile engellilerin toplu taşımada yaşadıkları sıkıntıların da en kısa zamanda son bulacağını ifade etti. Yaşlıların veya dezavantajlı grupların ucuz ya da ücretsiz kartları bulunduğu için zaman zaman otobüslere alınmadığını kaydeden Başkan Aktaş, “Biz inşallah seve seve alacakları bir sistem geliştireceğiz. Bizatihi belediye olarak bu alanda destekleme yapacağız. Konunun muhataplarıyla 3 kez bir araya geldik. Batı hattıyla belli bir seviyeye ulaştık. İşini bilen azimli bir ekip var karşınızda. İnşallah bu sıkıntıların da üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Başkan Aktaş, bereket sofrası sonrası Sarı Camii önünde ciddi trafik sıkışıklığı yaşanan alt geçidi de inceledi. Bursa’da yaşanan en büyük 3 sıkıntıdan öncelikli olanının trafik ve ulaşım olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Buraya oturduk. ‘Bu bölgeye girip çıkmak için bağlantı yolu problemi var. Şu alt geçidi sabah 7 le 9 arası, bir de akşam 4’ten sonra gör’ dediler. Dolayısıyla bizim buradaki dersimiz, yol haritamız da belli oldu” şeklinde konuştu.
Başkan Aktaş, açıklamalarının ardından vatandaşların sorularını da cevapladı.anet etti, eski AK Partili denir.

Ama bu gönlümdeki, vicdanımdaki, sorumluluğumdaki, gayretimdeki, dava aşkımdaki AK Partililiğime kimse eski diyemez” dedi.

Emine Yavuz Gözgeç ise. “Geçtiğimiz günlerde kadın kollarımızın 5. olağan genel kongresini cumhurbaşkanımızın iştirakiyle büyük bir coşku ve heyecanla yaptık. Gerçekten o mitingde gördük ki Bursa dimdik ayakta. Orada cumhurbaşkanımız da mitingi izlerken adeta yeni Bursa doğuyor ifadesini kullandı. Bu da bizim için mutluluk verici” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner46

banner40