Aktaş'tan 13,5 yıla vefa

Bursa’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 13,5 yıl boyunca birlikte çalıştığı personellerini unutmadı. Dün sabah İnegöl Belediyesi’nin şantiyesinden başlayarak belediyenin bütün birimlerini ziyaret eden Aktaş, personellerle vedalaşarak helallik istedi.

Aktaş'tan 13,5 yıla vefa

Bursa’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 13,5 yıl boyunca birlikte çalıştığı personellerini unutmadı. Dün sabah İnegöl Belediyesi’nin şantiyesinden başlayarak belediyenin bütün birimlerini ziyaret eden Aktaş, personellerle vedalaşarak helallik istedi. İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı veda ziyaretlerine Başkan Aktaş, 08.00’da şantiye ile başladı. Burada Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Bahçeler Müdürlüğü personeli ile görüşen Aktaş, İnegöl’ün geldiği noktada tüm bu kadronun emeğinin olduğuna vurgu yaptı. Ziyaret sırasında İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban da kısa bir konuşma yaptı. Bursa ve İnegöl Belediyesi’nde birtakım değişimler olduğunu hatırlatan Taban, “Bu değişimler neticesinde çok değerli Belediye Bakanımız Alinur Aktaş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapmaya başladı. Beraberinde İnegöl’de de bu değişim gerçekleşti ve akabinde mecliste arkadaşlarımız bize teveccüh gösterdiler. Sayın Başkanımızın tabi burada 13,5 yıllık bir emeği var sizlerle birlikte. Gerçekten İnegöl’ü baştan aşağıya imar etmeye çalıştılar. Ben buna şahitlik ederim. 3,5 yıl Başkan Yardımcısı olarak dirsek temasında olduk ve teşviki mesaide bulunduk. Onun öncesinde 2005-2014 yılları arasında da AK Parti Yönetim Kurulu üyeliği yaparak yine bu koşturmacasına şahit oldum. Sayın Başkanımız bugüne kadar canla başla çalıştı. Bundan sonra da çok daha güzel olacak inşallah Bursa için. Bursa’da aynı gayret ve hizmetleriyle devam edecek” dedi.

“YAŞANMIŞ HUKUKLAR VAR”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise 13,5 yıllık İnegöl Belediye Başkanlığı sürecinde hizmetleri tek başına yapmadığını dile getirerek “Çok uzak bir yere gitmiyoruz ama 13,5 yılda burada yaşanmış hukuklar var. Gönlüm müsterih, cenabı Allah biliyor iyi niyetle, samimiyetle eldeki imkanlar dahilinde biz hep en iyisini yapmaya çalıştık. İnegöl ile yattık İnegöl ile kalktık. Her metrekaresinde emeğimiz var. Bunları yaparken de tabi yalnız başımıza yapmadık. Bizler çok iyi Belediye Başkanı olsak da, çok iyi mühendisler olsa da, çok iyi daire müdürleri olsa da eğer benim o emektar arkadaşlarım emek ve gayretlerini ortaya koymazlarsa bu işlerin böyle gerçekleşmesi mümkün değil. İnegöl dört dörtlük mü? Muhakkak eksikler var. Ama İnegöl diğer ilçelere göre daha yaşanılabilir bir ilçeyse, İnegöl daha çok marka ve değerleriyle ortaya çıkıyorsa bunda sizin katkınız çok büyük. Biz de Cenabı Allah’ın takdiriyle bu işte Belediye Başkanı rolünü oynamaya çalıştık” dedi.

“KİMSEYİ HAFİFE ALAMAZSINIZ”

Bu kadroların ahenkli bir şekilde İnegöl’ü İnegöl yapmaya çalıştığını ifade eden Aktaş, “Bu işler nasip kısmet işidir. Taht işi baht işidir derler. Sorumluluk almak, toplumun önünde olmak çok kolay işler değil. Cenabı Allah kimseyi makamla imtihan etmesin. Bunlar riskli işler. Biz bu 13,5 yıllık süre zarfında hizmet etmeye çalıştık. Bu işte kimseyi hafife alamazsınız. Temizlik işçisi diye, fen işlerinde asfaltta diye hafife alamazsınız. Eğer onlar işlerini 3 gün yapmasalar İnegöl’de işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Ama bu kadro ahenkli bir şekilde İnegöl’ü İnegöl yapmaya çalıştı. Belediyecilik hizmeti de 7/24 devam eden bir iş. Bir problem olduğunda müdahale etmek durumundasınız” diye konuştu.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Aktaş, 13,5 yıllık görev süresinde asla art niyetle yanlış işler içerisinde olmadıklarına da vurgu yaparak şöyle devam etti: “Ben 2004 yılında Başkanlığa başladığım günü hatırlıyorum; nihayetinde bu işin okulu yok. Sahada öğreniyorsunuz. 2004 yılında kendi işimizi yaparken böyle bir şey karşımıza çıktı. 13,5 yıllık süreç zarfında güzel şeyler yapmaya çalıştık. Eksiklerimiz aksaklarımız yok mu? Muhakkak var. Ama Allah biliyor asla art niyetle, kötü niyetle yanlış bir işin içerisinde olmadık. Ekibimizi de bu yönde motive ettik. Nihayetinde geldiğimiz noktada bugün hem kanunun karşısında hem de vicdan mahkemesinde gönlüm çok rahat. Ben tüm çalışan işçi ve memur arkadaşlarımızdan, daire müdürü arkadaşlarımızdan haklarını helal etmelerini istiyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER