Asıl yeteneği meğer 'zehir'miş

Narkotik polisi tarafından yapılan uyuşturucu operasyonu bu kez şaşırttı. Gözaltına alınan 7 kişinin arasında, katıldığı yetenek yarışmasından bir başka yarışmaya gidebilmek için gözyaşı döken Bursalı ayakkabıcı da vardı.

Asıl yeteneği meğer 'zehir'miş

Katıldığı yarışmada verdiği sürede ayakkabı yapamadığı için bir üst tura geçemeyen ve canlı yayında bir başka yarışmaya katılabilmek için gözyaşı döken Ü.G.’nin İstanbul’dan temin ettiği uyuşturucu maddeyi Bursa’da piyasaya sürdüğü iddia edildi.

İKİ İLDE OPERASYON

İstanbul’da ikamet eden bazı kişilerin Bursa’ya uyuşturucu getirip burada piyasaya sürecekleri bilgisi üzerine Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şuçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Bursa’nın Yıldırım ilçesi ile İstanbul Alibeyköy ve Arnavukköy ilçelerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Yapılan baskınlarda A.H.T.,E.B.,H.Ş., İran uyruklu V.R.M. ve M.M. ile Tacikistan uyruklu R.T. İstanbul’da , Ü.G. isimli kişi ise Bursa’da yakalandı.

YUH DEDİRTEN RAKAMLAR

7 ayrı suçtan aranan A.H.T. isimli kişinin, 7 yıl 10 ay kesinleşmiş hapis cezasının olduğu anlaşılırken Yıldırım Değirmenönü Mahallesi’nde gözaltına alınan Ü.G.’nin ise geçtiğimiz yıl yetenek yarışmasına katılan Bursalı ayakkabı ustası olduğu ortaya çıktı. Öte yandan, yakalanan şahıslarla birlikte 94 kilogram sıvı metamfetamin ile bu maddenin imalatında kullanılan 300 kilogram ara kimyasal ve 25 litre sıvı kimyasal karışım, 212 gram sentetik kannabinoid, 25 gram toz esrar, 7 gram eroin, 2 adet hassas terazi ele geçirildi. Yapılan sorgulamanın ardından 7 şahıs Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti Yapmak veya Sağlamak suçlarından adliyeye sevk edildi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULMUŞTU

Geçtiğimiz yıl yetenek yarışmasına katılan Ü.G., 8 dakika sürede yapmayı vaat ettiği bayan ayakkabısını, verdiği sürede yapamayınca bir üst tura çıkamamıştı. Ayakkabı yaptığı sırada ağzında topladığı çivilere rağmen yarışmanın jüri üyeleri ile sohbet eden Ü.G. asıl amacının başka bir yarışmaya katılmak olduğunu söylemiş, kabul görmeyince gözyaşlarına boğulmuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER