Bakanlıktan onay çıktı

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu, bölgedeki ulaşım yatırımlarını inceledi.

Bakanlıktan onay çıktı

Karayolları heyeti ile birlikte yapımı devam eden OSB-Güllüce Kavşağı, Tatkavaklı Kavşağı, Lütfiye Çevre Yolu ile eski Bursa güzergahı ve Terminal yürüyüş yolunda yapılan incelemede, kamulaştırma çalışmaları masaya yatırıldı. Ziyarette konuşan Milletvekili Hüseyin Şahin, ulaşım yatırımlarının sürdürülmesi için kamulaştırma işlemlerine acil çare bulma kararı aldıklarını belirtti.

KARAR BİRLİĞİNE VARILDI

  Milletvekili Şahin, "Üç buçuk yıl önce yaptığımız ziyarette, Mustafakemalpaşa OSB'de giriş-çıkış trafiğinin çok aksadığını, kazalara mahal verdiğini ve trafiğin kesintiden dolayı düzenli akmadığını gördük. Akabinde Tatkavaklı'da da ciddi bir birikme olduğu ve buralara köprülü kavşak yapılması konusunda bir karar birliğine varmıştık. Bakanlığımızda bu bölgelere gerekli yatırımların yapılması kararını aldı ve ihalesini yaptı. Lakin kamulaştırma ile ilgili bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Yerinde incelemelerimizi yaptık. Çok yakın bir zamanda Güllüce-OSB Kavşağı'nı hizmete açacağız. Burada mahalle sakinlerinin yan yolun giriş güzergahının devam etmesi yönünde talepleri oldu. Bölge müdürlüğümüz bu talebi değerlendirecek. Tatkavaklı Kavşağı ise Mustafakemalpaşa'nın kuzey batı istikametine geçişini ve diğer mahallelere ulaşımını sağlayan önemli bir kavşak. Kamulaştırma meselesinin giderilmesi ile ilgili hem Kamulaştırma Dairesi, hem de  belediye ve ilçe başkanlarımız burada arazisi bulunan vatandaşlarımızla görüşme halindeler. Çünkü rıza ile muvafakat alma yöntemi, ondan sonra da kamulaştırma ile ilgili karar var. Mahkemeye gitmeden, yerin bedelini tam ödeyerek bu kavşakların tamamlanması için çalışmayı başlatacağız. Sürecin kesintiye uğramaması lazım. Biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

  Şahin, “Yine Devecikonağı istikametinde Lütfiye yolu üzerinde 2 kilometrelik bir çevre yolu var. Bu çevre yolunun yapımı bir yıl önce tamamlandı. Bu bölgenin alt ve üst yapısı, istinat duvarları yapıldı. Burada da yolun hem giriş hem de çıkışında arazi sahiplerinin kamulaştırmaya itiraz etme durumu var. Bunları da çözeceğiz. Bu yol vatandaşımıza, şehrimize lazımsa yapılacaktır. Bu arada eski Bursa yolunun belli bölümünde de belediyenin yapmış olduğu yol genişletme çalışmalarına istinaden kamulaştırmalar vardı. Karayolları uhdesinde bulunan bu yol içinde bir karara varmış olduk. Gerekli yazışmaları ve izinleri alarak bu 2 kilometrelik yolu da genişleterek kaldırımları yapacağız" ifadelerini kullandı.

"YOL MEDENİYET DEMEKTİR"

  Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ise OSB ve Tatkavaklı kavşak çalışmalarındaki aksaklıkların tespit edildiğini ve işlemlerin hızlanması için gerekli adımların atılacağını söyledi. Ulaşımdaki hizmet ağının yeni yatırımlarla güçlendiği kaydeden Başkan Kurtulan, "Yol, medeniyet demektir. Hükümetimize ilçemize yaptığı yatırımlar için minnettarız. Bu iki kavşakla birlikte alternatif bir yol olan eski Bursa güzergahında da genişletme çalışmaları yapılması ve Lütfiye Mahallesi'ndeki çevre yolunun da sağlıklı bir şekilde hizmete sunulması için tespitlerimizi yaptık. Mustafakemalpaşa en kısa zamanda bu hizmetleri alacak" şeklinde konuştu. Ulaşımdaki yatırımları takip ettiklerini söyleyen AK Parti İlçe Başkanı Sadettin Akkoyunlu da yaptıkları istişarelerde gerek köprülü kavşakların, gerekse de bağlantı ve çevre yolundaki kamulaştırma meselesini çözeceklerini dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER