Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: “Türkiye’yi şaha kaldıracağız”

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, İnegöl ziyaretinde yaptığı konuşmasında 24 Haziran seçimlerine değindi. Çavuşoğlu, “Milletin derdiyle dertlenen, ileriye, geleceğe sadece milletin gözüyle bakan Erdoğan'ın etrafında kenetlenecek, 24 Haziran'da Türkiye'yi şaha kaldıracağız” dedi.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: “Türkiye’yi şaha kaldıracağız”

İnegöl’de bir mobilya fabrikasını ziyaret eden Çavuşoğlu, burada çalışanlara seslendiği konuşmasında, Türkiye'nin 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde büyük bir atılım içinde bulunduğunu ancak bunları engellemeye çalışanların olduğunu söyledi. Türkiye'nin önünde engel olmak isteyenlerin ne yaparlarsa yapsınlar bunu başaramayacaklarını belirten Çavuşoğlu, “Bugün Türkiye üzerinde emelleri olanların, Türkiye'ye dönük proje güdenlerin, Türkiye'ye ayar vermeye çalışanların, Türkiye'yi tekrardan kontrol altında tutmak isteyenlerin birinci amacı Recep Tayyip Erdoğan'ı ortadan kaldırmak, onu devletin başından almak, ondan sonra Türkiye'yi teslim almaktır. Biliyorlar ki Recep Tayyip Erdoğan'ı kontrol altına alamazlarsa Türkiye'yi teslim alamayacaklardır” ifadelerini kullandı.

KÜRESEL BİR GÜÇ OLACAK

Çavuşoğlu, 1939 yılında Nuri Demirbağ diye bir uçak mühendisinin uçak yaptığını, o uçakla beraber İstanbul'dan Eskişehir'e, İstanbul'dan Sivas'a indiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: “Şimdi sizlere soruyorum; 1938-1939'lu yıllarda Yıldız Parkı'nda uçak fabrikası varken onun yerinde şu an yeller esiyor ve uçak buharlaştı da nerede? Kim, niye yaptırmadı? Bunun cevabını sormayacak mıyız? Bizi bize bırakmadılar. Uluslararası vesayet odakları içerideki iç vesayetçilerle bir araya gelerek Türkiye'nin hamle yapmasını, kalkınmasını, yerli ve milli liderler ekseninde Türkiye'nin gelişmesini, büyümesini istemediler. İstediler ki Türkiye ne zaman isterlerse ensesine vurup ağzındaki lokmayı alsınlar. Türkiye'yi her zaman kontrol altında tutsunlar. Türkiye ne uzasın ne kısalsın. Türkiye sürekli emeklesin. Ama yağma yok. Artık değişti. Türkiye bu bölgede küresel bir dev olacak, Türkiye bu bölgede masaya oturulduğunda kendisine rağmen hiçbir ülke kendisine dayatmada bulunamayacak. 24 Haziran bunun miladıdır.”

“BUNLAR GERİCİ”

Çavuşoğlu, Türkiye'nin son 16 yılda her halükarda 3,5 kat büyümüşse bunun çok değerli ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: “Ama yaklaşık yarım asrı aşkın bir süredir Türkiye'de uygulana gelmekte olan hükümet etme modeliyle maalesef Türkiye istediği randımanı tesis edememiştir, milletine istediği standartları sağlayamamıştır. Rahmetli Türkeş'ten tutun da Erbakan'a, Muhsin Yazıcıoğlu'ndan tutun da Demirel'e, Özal'a varıncaya kadar bu sistemi sorgulamışlar ve bugün bizim getirmiş olduğumuz, sizlerin oylarıyla 16 Nisan'da değiştirdiğimiz sistemi hep ön görmüşler ama gerçekleştirme fırsatı yakalayamamışlar.”

“SIRTINI DAYAYANLAR KİMDİ?”

Çavuşoğlu, 24 Haziran'a 18 gün kaldığını, bu sürecin çok kıymetli olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ne yapıyorlar bugünlerde? Kimlerin kimlerle aşık attığını, kimlerin kimlerle bir araya geldiğine baksanız, o fotoğrafı ortaya koysanız zaten her şey tamamen ortaya çıkacak. O bütün fluluk olan kalkacak ve net bir şekilde hepimizin gözleri önünde cereyan edecek. Hepsi bir araya geldiler, HDP'nin eş başkanı, Kandil'in yardakçısı, siyasi partinin eş başkanının hapisten çıkarılması için ağız birliği etmişçesine yargıya söz söylüyorlar. Kobani olaylarında 54 vatandaşımız hayatını kaybetti. 14 yaşındaki Yasin Börü'nün başı taşla ezilerek öldürüldü. 4. kattan aşağı atıldı, üzerinden 4 defa araba geçti. Kim yaptı bunları? YPG'ye PYD'ye PKK'ya sırtını dayayanlar kimdi? Üstüne üstlük bu bir yargı kararı. Size ne oluyor? Kandil ile omuz omuza, yan yana geldiniz aynı şeyi devam ettiriyorsunuz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER