Başkan aktaş gençlerle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti Bursa il gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

Başkan aktaş gençlerle buluştu

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş, Bursa’da partisinin gençlik kolları üyeleriyle bir araya geldi. Dobruca’daki sosyal tesislerde gerçekleşen buluşmaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, konuşmasının başlangıcında siyasi kariyerine değindi. 2,5 yıllık ilçe başkanlığının ardından İnegöl belediye başkanlığına seçildiğini ve 13,5 yıldır bu görevi aralıksız sürdürdüğünü ifade eden Başkan Aktaş, yapılan istişarelerin sonucu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla 3 gün önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildiğini hatırlattı.

ORTAKLAŞA MESAİ ÇAĞRISI

Görevi devralır almaz saniye geçirmeden işe başladıklarını ve bu zor yükümlülüğün altından en iyi şekilde kalkmak için günde 3-4 saat uykuyla mesai harcadıklarını kaydeden Başkan Aktaş, “Bu konuda 280 bin nüfus üzerinde 10 yılı aşkın bir pratiğe sahibim. Büyükşehir’in 12 bin 875 çalışanı, 12 belediye iktisadi teşekkülü var. Lüzumlu işler, lüzumsuz işler var. İnşallah yoğun mesai sonrasında bunların hepsini toparlayacağız. Bursa’yı ve Bursalıları memnun eden, marka kent kimliğini daha üst seviyelere taşıyan çalışmalara imza atacağız. Bu konuda erken konuşmanın anlamı yok. Mesaimizi beraberce, ortaklaşa yapacağız. Benim tek bir derdim var, o da Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun davasına, güzide şehir Bursa’ya katkı sağlamaktır. Ben bunun sevdasındayım” diye konuştu.

GENÇLERE SİYASET ÇAĞRISI

Başkan Aktaş, Bursa’da yaşayan tüm gençleri siyasette yer almaya ve kendilerini geliştirmeye çağırdı. Günümüz dünyasında özellikle gençlere yönelik tuzak ve planların çok olduğunu, hayırlı işler peşinde koşmayıp da popüler kültürlerin sürüklediği alanlara kayan gençlerin türlü türlü sıkıntılarla karşı karşıya geldiğini kaydeden Başkan Aktaş, siyaset kurumunun bu konuda kurtarıcı bir role büründüğünü vurguladı. Konunun devlet kademesinin de kapsama alanında bulunduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerin siyasette daha fazla yer almasına yönelik zaman zaman yaptığı ve adeta kendini paraladığı açıklamaların iyi okunması gerektiğini kaydeden Başkan Aktaş, “Bugün 18, 20 ve 25 yaş gençlerimizin ilgilenebileceği çok alan var. Tabii bu alanlar bazen hayatı zehir edebildiği gibi mamur da edebiliyor. Kişinin ufkunu, vizyonunu açabiliyor. Siyaset de bu alanlardan biridir. Şu anda bir kafeteryada saatlerce okey oynamak da var, bu tür toplantılarda yer alıp da hem dünyayı hem de Türkiye’yi daha iyi algılayabilmek, kendini geliştirmek de var. Dolayısıyla sizler, ülkemiz ve şehrimiz için çok hayırlı bir işte bulunuyorsunuz” şeklinde konuştu.

KARTLAR YENİDEN KARILDI

Toplantıya katılan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman da Bursa’da 300 bin kişi, Türkiye’de de çok büyük bir aile olan AK Parti’nin 15 yıldır Türkiye’de değişim ve dönüşüm adına devrim niteliğinde çalışmalar yaptığını hatırlattı. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra açılan kartların şu anda yeniden karılmaya başlandığını ve buna direnen bir liderin dava arkadaşı olduklarını vurgulayan Salman, birlik ve beraberlik ruhu devam ettiği müddetçe AK Parti’ye ve dolayısıyla Türkiye’ye hiç kimsenin zarar veremeyeceğini ifade etti. Gençlere ‘sahip oldukları dinamizm ve heyecanı kullanarak’ AK Parti ana kademelerini yönlendirme çağrısında bulunan Salman, 2018-19 yıllarının çok önemli olduğunu, bu dönemde çok iyi çalışmalar ortaya çıkararak başarılı sonuçlar almayı hedeflediklerini söyledi. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, konuşmasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a başarılar diledi. Başkan Aktaş’ı iyi tanıdığını ifade eden Salman, “Kendisi bütçe ve insan, proje yönetimini çok iyi bilen biri. Bursa’da kısa sürede ses getirecek değişim ve dönüşüm çalışmalarına imza atacaktır. Buna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı. AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş da gençliğin nabzını tutmak, varsa sıkıntılarını ilgili yerlere ulaştırmak için Bursa’ya geldiklerini ifade ederek, teşkilatın güçlenmesini öncelikli hedef olarak belirlediklerini anlattı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER