Başkan aktaş hızlı başladı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ayağının tozuyla değişim rüzgarına başladı. Göreve gelir gelmez yaptığı ilk açıklamada ‘Acil Eylem Planı’ oluşturacaklarını belirten Başkan Aktaş, özellikle ulaşım ve belediyeye ait kurumlarla ilgili önemli bir yapılanmaya gideceklerini belirtti. Bu kapsamda harekete geçen Başkan Aktaş’ın Belediye’de ciddi bir mali yük oluşturan yaklaşık 650’ye yakın personel aracını toplattırarak belediyenin otoparkına çektirdiği öğrenildi.

Başkan aktaş hızlı başladı

Değişim Rüzgarı

Recep Altepe’nin istifası sonrası boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Alinur Aktaş’tan bir bir önemli adımlar gelmeye başladı. Başkan Aktaş’ın önümüzdeki hafta içerisinde 'Acil Eylem Planı'nı açıklaması bekleniyor. Göreve gelir gelmez harekete geçen Başkan Aktaş’ın öncelikli olarak belediyenin yönetici ve personellerine tahsis edilen ve maliyeti nedeniyle ciddi borçlanmalara sebep olan 650’ye yakın aracın toplatılmasına karar verdiği ortaya çıktı. Ayrıca Aktaş’ın Altepe döneminde siparişi verilen 1 milyon 200 bin tl değerindeki makam aracının siparişini de iptal ettirdiği belirtildi. Böylelikle geçtiğimiz dönemler içerisinde ciddi bir borç yükü oluşturan kalemlerin önüne geçilmesi planlanıyor. Bu gelişmeler ışığında Başkan Aktaş’ın özellikle belediyeye ait şirketler ile ilgili de önemli bir yapılanmaya gitmesi bekleniyor. Aktaş’ın bu uygulamaları ise halkın teveccühünü kazanmış durumda.

‘Acil Eylem Planı’ geliyor

Belediyenin birim ve şirketlerindeki yönetim kadrosunda revize olacağının sinyalini veren Başkan Aktaş, konuya ilişkin de adım attı. Yapılan araştırmalar neticesinde birim yöneticilerine brifing verilirken, vatandaşların talepleri dikkate alınarak ivedi bir şekilde 'Acil Eylem Planı' oluşturulacağı bilgisi paylaşıldı. Hazırlanacak ve kamuoyuyla paylaşılacak 'Acil Eylem Planı'nda ise başta ulaşımda yaşanan aksaklıklar gündeme gelecek. Bu kapsamda Acemler’de yaşanan trafik sorunun çözümü için yeni bir yol haritasının çizileceği ve Kent Meydanı – Terminal arasında yapılması planlanan T2 tramvay hattının da halktan gelen talepler doğrultusundarevize edileceği öğrenildi. Konunun uzmanlarla istişare edildiği belirtilirken, en uygun ve hızlı çözümün ise T2 tramvay hattının mevcut standartlarda bir metrobüs yoluna dönüştürülmesi olduğu düşünülüyor. Kamuoyu tarafından da  hali hazırda bulanan tramvay hattı projesi yerine metrobüs yolu oluşturulmasının daha pratik olacağı ifade ediliyor. 

Beklentiler yüksek

Başkan Aktaş’ın ilk icraatlarıyla birlikte oluşturduğu pozitif yaklaşım vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken beklentileri de yükseltmiş durumda. Kamuoyunda yaptığımız araştırmalar neticesinde Bursa’da Samanlı ve Gürsu arasında kalan, en verimli arazilerin üzerine usulsüz bir şekilde kurulan ve doğaya büyük zarar veren Karesi Tekstil başta olmak üzere benzer firmalarla ilgili olarak harekete geçilmesi de talepler arasında. Bu tür korsan yapıların çevreye verdiği zararların telafi edilmesi gerektiğinin altını çizen vatandaşlar, Başkan Aktaş’ın duruma bir an önce el atmasını beklediklerini de ifade ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER